מידעהצהרת נגישות
תצוגת צבעים באתר(* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג chrome ו- firefox)תצוגה רגילהמותאם לעיוורי צבעיםמותאם לכבדי ראייהא+ 100%א-סגירה

דיכאון וחרדה

כמונידיכאון וחרדהמדריכיםבחן את עצמך: האם אתה סובל מדיכאון?

בחן את עצמך: האם אתה סובל מדיכאון?

חש תחושת עצב או ריקנות? איבדת עניין והנאה בחיים? מלא את השאלון כדי לבדוק האם ייתכן שאתה סובל מדיכאון מג'ורי (קליני) ומה חומרתו


(צילום: Shutterstock)
(צילום: Shutterstock)

רבים מאתנו חשים לעיתים דכדוך. אך האם מדובר בדיכאון? הפרעות דיכאון נהיות נפוצות יותר ויותר. מחקר שפורסם בשנת 2013 בכתב העת Plos Medicine העלה כי דיכאון נמצא במקום השני ברשימת הגורמים המובילים לנכות בעולם.

 

ברבות השנים אופיינו בעולם הרפואה מספר סוגים של דיכאון, שהמרכזי שבהם הוא דיכאון מג'ורי (קליני), ובשם המלא: הפרעת דיכאון מג'ורי (MDD, קיצור של Major Depressive Disorder). דיכאון מג'ורי עשוי להופיע בדרגת חומרה קלה, בינונית או חמורה.

 

בנינו שאלון מיוחד, לפי המהדורה העדכנית ביותר של ספר האבחנות הרשמי של איגוד הפסיכיאטרים האמריקאי - DSM 5, שיסייע לך לבדוק אם ייתכן שאתה סובל מדיכאון מג'ורי ומה חומרת ההפרעה.

 

האם אתה סובל מדיכאון?
סמן את המשפטים הנכונים לגבייך, רק במידה שהתסמינים מופיעים ברמה יומיומית במשך שבועיים לפחות* ומהווים שינוי ממצבך בעבר:

 

*קיימות הפרעות דיכאון שאינן מוגדרות כדיכאון מג'ורי, בהן התסמינים לא מופיעים במשך שבועיים ברצף לפחות, כמו דיכאון קצר חוזר (Recurrent Brief Depression): מצב שבו מופיעים מצב רוח מדוכא ולפחות 4 מתוך 9 תסמיני הדיכאון הנוספים עם תחושת מצוקה או פגיעה בתפקוד למשך 2 עד 13 ימים בלבד, באופן חוזר לפחות פעם בחודש ולפחות למשך שנה אחת, ואפיזודת דיכאון קצרת מועד (Short Duration Depressive Episode): מצב שבו מופיע מצב רוח מדוכא לאורך רוב שעות היום ובמרבית הימים וכן לפחות 4 מתוך 8 התסמינים הנותרים, המלווה במצוקה או פגיעה בתפקוד, למשך 13-4 ימים, במי שלא סבל לפני כן מדיכאון.

 

השאלון אינו מהווה תחליף לייעוץ רפואי

 

ייעוץ מקצועי: ד"ר ירדן לוינסקי, פסיכיאטר ראשי במחוז דן-פ"ת של שירותי בריאות כללית ומנהל מרכז רזולוציה
 

אחינועם
13/01/21 19:32

היי אשמח לשוחח עם מישהו שמאובחן כביפולר כמוני ומבין סבל מהו ורוצה לשתף בחוויות מהחיים.

M-trich
28/06/21 19:04

מקווה מאד שמצאת מישהו!!

דאני-דניאלוב
24/04/20 10:35

בוקר טוב אני מקבל פריזמה כבר 4 חודש ביחד עם סורבון ... עכשיו החלטתי ביחד עם הפסיכיאטר להפסיק אותו... מישהו יכול להגיד לי כמה זמן לוקח לעשות גמילה מסורבון 10 מ"ג ?? ... חשוב לי להגיד שזה היום ה11 בלי הסורבון ואני מרגיש עדיין חרדות ולחץ בחזה !

הכינוי-אינו-תקין
14/11/18 21:00

damn סימנתי הכל

me.
18/02/18 22:56

ואם אני מרגיש ככה יותר משבועיים כבר חצי שנה?

M-trich
28/06/21 19:05

אז לך לטיפול....

R34
16/09/17 21:45

אני מודעת לצורך בטיפול. המצב נמשך יותר מדי זמן. יותר משנה, בירידות ועליות. לא מתפקדת בעבודות, בכל רגע בעצבים שאני אשבור משהו. בשביל טיפול אני צריכה אלפי שקלים.. פסיכולוגים לא עזרו לי מעולם. מה אני יכולה לעשות?

8Ofer
24/11/17 23:25

טיפול פסיכיאטרי ניתן מקופות החולים והוא זול ויעיל, היום גם טיפול נפשי ניתן בקופות החולים אבל הטיפול הפסיכיאטרי יכול לעזור מאוד בשלב הראשוני ולתת מענה מיידי שיאפשר ראש צלול על מנת לקבל החלטות להמשך

איתי-11
31/08/17 3:23

ד"ר ירדן לוינסקי מבלי לפגוע בכבודך מקצועיותך ויושרך איני יודע מה מלמדים אותכם בשנות הלימודים הארוכות ומתוך ניסיונכם הרב.. לי אישית קשה אתכם... איני בוטח בכם.. אני חושב שאתם ריקניים חסרי רגישות כבוד אנושיות .. הפכתם מקצועכם לפגיעה מכוונת במטופלכם...אני בטוח ש-10% מהפיכיאטרים עושים עבודתם נאמנה ועם מטרה ברורה לטפל בפונים כראוי ובכבוד.. שאר הפםסיכיאטרים הם בושה למקצוע ... ועוד יותר בושה שה-10% מהפסיכיאטרים לא יתערבו ולא יעשו את המוטל עליהם אם חברם למקצוע הוא עבריים סדיסט פדופיל אנס ( שווה ערך לד"ר מנדלה ) אישית נראה לי שפסיגיאטרים לומדים את משנתם של אלה שעשו ניסויים נפשייים ביהודים עד טבחו בהם...ד"ר ירדן לוינסקי איני מכיר אותך ואיני מתכוון לפגוע בכבודך או מקצועיותך.. אני מציין פה עובדות קיימות שמתרחשות ומתקיימות מידי יום ביומו ..ניסויים מתרחשים בפסיכיאטרייה ... העלמת מידע , סילוף עובדות , העלמת מידע, מניעת טיפול עד החמרה, ...אפשר לחשוב שמחלקת הפסיכאטרייה היא ארגון פשע לכל דבר על פי התנהגותם של חלקכם שאינם יודעים שובע בסדיסטיות ובשואה הנפשית שהם גורמים בזדון ..

רוברט.29
08/05/18 19:02

זה מפחיד מה שאתה מספר פה

נוחי
09/06/18 22:27

הכפשת מקצוע. לאנשים פגועי נפש. במיוחד לאלה שלא הוטב להם. גורם רק לחוסר אונים. עברתי שנים טיפולים עם מגוון רופאים ופסיכולוגים. רב האנשים נותנים נשמתם. דוקטור . ל. ו. י. נ. ב. ק. י הפסיכיאטר בחסד עליון.התחלתי אצלו במצב קשה והתקדמתי אתו לתפקוד שמחה. אושר. הוא בכיר בשיבא. איני יודע אם עובד שם עדיין.

אליצ-ה
26/08/17 22:53

שבועיים ושלושה שבועות זה לא הרבה, מה קורה אם התחושות האלה לא עוברות למעלה מחצי שנה? מה אז לעשות? ורק דבר אחרון... נאמר במאמר אחר בנושא, שלקוות שתחושות אלה יעברו מעצמן עם מחשבות חיוביות זה כמו לנסות לטפל בסוכרת במחשבות טובות. וכך, האם הדבר בהכרח דורש טיפול?

8Ofer
24/11/17 23:26

אם הדבר קורה למעלה משבועיים אז כן, טיפול נותן מענה מאוד אפקטיבי

נוחי
09/06/18 22:30

מתארגנת קבוצה לעזרה הדדית. . העקרון שיתוף החברים. עזרה אחד לשני. מפגשים שבועיים. ואפשרות. השתתפות בחוגים. בילויים טיולים.

בר10
23/08/17 0:42

One person only one

הקלד כתובת לסרטון יוטיוב: