מידעהצהרת נגישות
תצוגת צבעים באתר(* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג chrome ו- firefox)תצוגה רגילהמותאם לעיוורי צבעיםמותאם לכבדי ראייהא+ 100%א-סגירה
כמוניהשמנהחדשותמים קרים מסייעים להרזיה בילדים

מים קרים מסייעים להרזיה בילדים

מחקר ישראלי שנערך בילדים עם עודף משקל מצא כי שתיית מים קרים מגבירה את קצב חילוף החומרים

מאת מערכת כמוני
16/10/11
תגובות 3

למים השפעה חיובית על המטבוליזם (צילום: Shutterstock)
למים השפעה חיובית על המטבוליזם (צילום: Shutterstock)

 

לשתיית מים יש חשיבות בשמירה על משקל תקין בקרב ילדים, הן באספקט של חיסכון בקלוריות "ריקות" בהשוואה למשקאות ממותקים והן בהשפעה החיובית על המטבוליזם וקצב חילוף החומרים בגוף. כך עולה ממחקר ישראלי חדש שפורסם בכתב העת  International Journal of Obesity

 

השמנת יתר בקרב ילדים ובני נוער היא בעיה כבדת משקל ברחבי העולם וגם בישראל. מסקרים שנערכו בשנים האחרונות עלה שבני הנוער בישראל תופסים את המקום הראשון בעולם בצריכת משקאות ממותקים: כ- 40 אחוזים מהתלמידים בישראל דיווחו שהם שותים שתייה ממותקת לפחות פעם ביום.

 

במחקר הנוכחי, 21 ילדים בעלי עודף משקל נתבקשו לשתות 10 סמ"ק לק"ג משקל גוף של מים מינרלים קרים. הקצב המטבולי שלהם נמדד לפני ואחרי שתיית מים, במשך שעה.

 

כבר לאחר מספר דקות מזמן שתיית המים, נצפתה עלייה בקצב חילוף החומרים של הגוף, אשר הגיע לשיאו כעבור שעה והיה מוגבר ב25% מהערך ההתחלתי. החוקרים חישבו ומצאו כי על-ידי שתיית כמות מומלצת של מים באופן יומיומי, ניתן יהיה לחסוך עלייה ממוצעת של 1.2 ק"ג במשקל במהלך שנה, בקרב ילדים בעלי עודף משקל. 

 

לדברי החוקרים ניתן להסיק ממחקר זה כי שתיית מים חיונית לשמירה על משקל גוף תקין ולשמירת המאזן האנרגטי: שתיית מים לא רק חוסכת מאות קלוריות ריקות, שמקורן בסוכרים אשר בשתייה הממותקת (חוסכת הכנסה אנרגטית) אלא אף מגבירה את קצב חילוף החומרים (מעלה את ההוצאה האנרגטית).

 

מחקר זה מתווסף למחקר שפורסם בשנה שעברה, שהראה כי אנשים בדיאטה ששתו שתי כוסות מים לפני כל ארוחה הורידו יותר במשקל מאשר אנשים בדיאטה דומה שלא שתו מים.

 

 

כל מה שצריך לדעת על מים ובריאות 

 

לפרטים נוספים באתר המרכז הרפואי הדסה 

 

עריכה: ד"ר דינה ראלט 

ד--ר-פוגלמן-יעקב
16/10/11 20:03
כל הכבוד לגל דובנוב וצוותו על המחקר הישראלי המענין, שלקח תופעה  שהיתה ידועה במבוגרים, ומצא שהיא קימת גם בילדים. ישר כוח!! והרוח התקופה אנו חוזרים לסיסמתו העתיקה של איבי נתן למי שזוכר: שתו מים....
כל הכבוד לגל דובנוב וצוותו על המחקר הישראלי המענין, שלקח תופעה  שהיתה ידועה במבוגרים, ומצא שהיא קימת גם בילדים.

ישר כוח!!

והרוח התקופה אנו חוזרים לסיסמתו העתיקה של איבי נתן למי שזוכר: שתו מים.  
ד-ר-דינה-ראלט-PhD
16/10/11 18:45
ראי את החדשה הזאת...
אפרת_זיו
16/10/11 15:52

הקלד כתובת לסרטון יוטיוב: