מידעהצהרת נגישות
תצוגת צבעים באתר(* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג chrome ו- firefox)תצוגה רגילהמותאם לעיוורי צבעיםמותאם לכבדי ראייהא+ 100%א-סגירה

קרוהן וקוליטיס

כמוניקרוהן וקוליטיסחדשותהאם כורכום יסייע לחולי קוליטיס?

האם כורכום יסייע לחולי קוליטיס?

דרושים חולי קוליטיס כיבית למחקר שיבחן אם חומר המופק מכורכום יכול לסייע לטיפול במחלה

מאת אלה הר-נוי
28/07/11
תגובות 4

כורכום: נלחם בדלקתיות (צילום: Shutterstock)
כורכום: נלחם בדלקתיות (צילום: Shutterstock)

 

בשנים האחרונות הכורכום מככב בזירת המחקרים. לכורכום מיוחסות בין היתר תכונות נוגדות דלקת והוא נקשר במחקרים להטבות בריאותיות שונות, למשל העצמת יעילות הטיפול הכימותרפי. בימים אלה חוקרים מהמרכז הרפואי שיבא מגייסים חולי קוליטיס כיבית למחקר שיבחן את היעילות של שילוב תרופות קונוונציונאליות יחד עם כורכומין - חומר המופק מצמח הכורכום.

 

"ברפואה האלטרנטיבית יש רמזים לכך שמיצוי של כורכום עוזר לבעיות בדרכי העיכול, וברפואה הקונוונציונלית, יש יותר ויותר מחקרים המראים כי הוא עוזר לדלקתיות" מסביר ד"ר אלון לנג, רופא בכיר במכון למחלות דרכי העיכול בשיבא "כבר נעשו מחקרים שונים עם תמצית כורכום על חולי מחלות מעי דלקתיות. כך למשל הראו שהתוסף מסייע בשמירה על רמיסיה (הפוגה). אבל אין מספיק נתונים על כורכומין כטיפול פעיל בקוליטיס".

 

הרעיון מאחורי המחקר הוא לשלב תמצית כורכום עם התרופות הקונוונציונאלית לטיפול במחלה, ולראות אם שילוב התרופה והתוסף יחד יביא ערך מוסף.

 

אכילת כורכום כתבלין לא תעשה את העבודה, מכיוון שכדי להגיע למינון של החומר הפעיל הנדרש לטיפול יש לצרוך כמויות לא ריאליות של התבלין.

 

למחקר דרושים חולי קליטיס כיבית בני 18 עד 70, שיש להם התלקחות שהחלה לאחרונה, ועוד לא נעשה שינוי בטיפול התרופתי לאחר ההתלקחות הזו (לא חולים בהפוגה). לנחקרים יוצע טיפול משולב של תרופות קונוונציונאליות וכורכומין או פלצבו (תרופת דמה). המתנדבים יתבקשו להקפיד על נטילת התוסף בצורת כדורים בשעות הבוקר והערב במשך ארבעה שבועות, ויעברו בדיקות דם בתחילת הניסוי ובסופו.

 

"כנראה אין תופעות לוואי במינונים, ואם כן הן מינימאליות" מבהיר ד"ר לנג "הכורכומין נבדק מבחינת בטיחות ואין בו סכנה".

 

חולים המעוניינים להצטרף, יכולים להתקשר לטלפון 054-3010272.

 

 

שוקלים להצטרף? כדאי לקרוא על היתרונות והחסרונות הכרוכים בהשתתפות במחקר קליני והשאלות שחשוב לשאול לפני שמצטרפים למחקר.

 

ofinka
17/01/19 14:45
לאלו הנוטלים כורכומין ושעזר להם. איזה מינון יש לקחת ביום ומתי?
טליה-רוזן
08/07/11 16:06

התחלתי לפני מספר ימים לקחת כורכום שקניתי בהמלצת הרוקח שלי בחנות הטבע, ומאז כמו קסם, פסקו הבחילות המזעזעות שהיו לי מידי אחה"צ בחודשים האחרונים. ממליצה בחום. אני חולת קרוהן. מוזמנים לפנות א...

התחלתי לפני מספר ימים לקחת כורכום שקניתי בהמלצת הרוקח שלי בחנות הטבע, ומאז כמו קסם, פסקו הבחילות המזעזעות שהיו לי מידי אחה"צ בחודשים האחרונים. ממליצה בחום. אני חולת קרוהן. מוזמנים לפנות אליי לשאלות.

טליה

054-6785526

אביתר1
28/06/11 13:06
אני חולה קרוהן לוקח כבר כורכום שנתיים ובאמת שזה עוזר וזה מצויין!!!
ד-ר-דינה-ראלט-PhD
27/06/11 19:26
רוצים לקרוא עוד על כורכום...
קישור:
הקלד כתובת לסרטון יוטיוב: