מידעהצהרת נגישות
תצוגת צבעים באתר(* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג chrome ו- firefox)תצוגה רגילהמותאם לעיוורי צבעיםמותאם לכבדי ראייהא+ 100%א-סגירה
כמוניכאבחדשותטיפול בדיקור יכול להקל על כאבים כרוניים

טיפול בדיקור יכול להקל על כאבים כרוניים

הדיקור החשמלי מקל על כאבים מדלקת הערמונית


מטרת הניסוי היתה לחקור את השפעת הדיקור החשמלי על כאבים כרוניים מדלקת הערמונית (הפרוסטטה) או מסינדרום כאבי אגן הירכיים (CP/CPPS) אצל גברים.

לניסוי גויסו 63 גברים החולים בדלקת הערמונית או בסינדרום כאבי אגן הירכיים, מתוכם השתתפו בניסוי 39 חולים שעמדו בקריטריונים של מוסדות הבריאות האמריקאים למחלות אלו. החולים חולקו לשלוש קבוצות: קבוצה אחת קיבלה הדרכה ואימונים פיזיים ובנוסף 12 טיפולים של דיקור חשמלי. קבוצה שנייה קיבלה הדרכה ואימונים ו- 12 טיפולים מדומים של דיקור חשמלי. הקבוצה השלישית קיבלה הדרכה ואימונים פיזיים בלבד במשך 6 שבועות. הפולסים החשמליים ניתנו ב-6 נקודות דיקור על מנת לעורר את עצבי עצם הזנב שיגרמו לשחרור שרירי הפריפורמיס (באזור האגן). על מנת לבדוק את התוצאות נבדקו רמות החומרים: פרוסטגלנדין E2 וביתא אנדורפין בשתן, המצביעים על סימפטומים של כאב.

לאחר 6 שבועות התוצאות הראו הטבה משמעותית בקבוצה הראשונה שקיבלה דיקור אמיתי לעומת שתי הקבוצות האחרות. רמות הפרוסטגלנדין E2 והביתא אנדורפין בדגימות השתן ירדו משמעותית בקבוצה הראשונה ולעומת זאת בשתי הקבוצות האחרות הן עלו.

המסקנה היא כי הטיפול בדיקור חשמלי אכן יעיל בהקלה מכאב ללא תלות באימונים פיזיים.

Urology, 2009, 73(5), 1036-1041

הקלד כתובת לסרטון יוטיוב: