מידעהצהרת נגישות
תצוגת צבעים באתר(* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג chrome ו- firefox)תצוגה רגילהמותאם לעיוורי צבעיםמותאם לכבדי ראייהא+ 100%א-סגירה
כמוניכאבחדשותלחץ עלול להוביל לכאבי ראש

לחץ עלול להוביל לכאבי ראש

מחקר חדש מספק עדויות למה שרבים חשדו בו – עליה ברמות הלחץ עלולה להוביל לעליה בכמות כאבי הראש


(צילום: Shutterstock)
(צילום: Shutterstock)

לחץ עלול להוביל לעליה במספר כאבי הראש. כך מצא מחקר שיוצג בקרוב בכנס השנתי של האקדמיה האמריקאית לנוירולוגיה.

 

במסגרת המחקר, אותו ערכו חוקרים גרמנים מאוניברסיטת Duisburg-Essen, יותר מ-5,000 אנשים בני 21 עד 71 מילאו שאלונים ארבע פעמים בשנה במשך שנתיים. המשתתפים דיווחו כמה כאבי ראש הם חוו בחודש ודירגו את רמות הלחץ שלהם בסולם שבין אפס למאה.

 

31% מהמשתתפים סבלו מכאב ראש מתחי, 14% סבלו ממיגרנות, 11% סבלו משילוב של כאבי ראש משני הסוגים ואצל 17% מהנבדקים היו כאבי ראש שלא סווגו לסוג מסוים.

 

החוקרים מצאו כי בקרב אלה שסבלו מכאבי ראש מתחיים דירוג רמת הלחץ הממוצע היה 52 מתוך 100, אצל אלה שסבלו ממיגרנות דירוג הלחץ היה 62 ואצל אלה שסבלו מכאבי ראש משני הסוגים דירוג הלחץ היה 59.

 

בכל אחד מסוגי כאבי הראש, עליה בלחץ נקשרה לעליה במספר כאבי הראש בחודש. לאחר שהחוקרים לקחו בחשבון גורמים אחרים שהיו עלולים להשפיע על מספר כאבי הראש כמו שתיית אלכוהול, עישון ושימוש תדיר בתרופות נגד כאב ראש, הם מצאו כי באלה עם כאב ראש מתחי, עליה של 10 נקודות בסולם הלחץ נקשרה לעלייה של 6.3% במספר הימים בהם סבלו מכאבי ראש בחודש. באלה עם מיגרנות, מספר הימים בהם סבלו מכאבי ראש בחודש עלה ב-4.3% ובאלה עם כאבי ראש משני הסוגים מספר הימים עלה ב-4%.

 

יש לציין כי המחקר לא מוכיח קשר של סיבה-תוצאה, כך שהוא לא יכול לומר לנו בוודאות שהעלייה בלחץ – ולא גורם אחר שהחוקרים לא לקחו בחשבון – הובילה לעליה במספר כאבי הראש מהם אנשים סבלו.

 

 

להודעה לעיתונות שפרסמה האקדמיה האמריקאית לנוירולוגיה

 

הקלד כתובת לסרטון יוטיוב: