מידעהצהרת נגישות
תצוגת צבעים באתר(* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג chrome ו- firefox)תצוגה רגילהמותאם לעיוורי צבעיםמותאם לכבדי ראייהא+ 100%א-סגירה
כמוניכאבחדשותנכנס לתוקף: חניה בבית חולים עולה עד 20 שקלים ליממה

נכנס לתוקף: חניה בבית חולים עולה עד 20 שקלים ליממה

מעתה חניה בבתי חולים ממשלתיים לא תעלה יותר מ-20 שקלים עבור 24 שעות - ללא הגבלה על מספר כניסות ויציאות במהלך שעות אלה. מי לא צריך לשלם בכלל?

מאת אלה הר-נוי
03/05/17
תגובות 0

(צילום: shutterstock)
(צילום: shutterstock)

עד היום מחירי החניה בבתי חולים לא היו מפוקחים ויכלו להגיע לעשרות שקלים ביום. החודש (מאי) נכנס לתוקף נוהל משרד הבריאות להפעלת מגרשי חניה במרכזים הרפואיים הממשלתיים הכלליים, הקובע מחיר מקסימום של 20 שקל ליום לחניה בבית חולים ממשלתי. התשלום יהיה עבור 24 שעות, משעת הכניסה, ללא הגבלה על מספר כניסות ויציאות מהמרכז הרפואי במהלך שעות אלה.

 

אנשים שלא יצטרכו לשלם כלל הם מטופלים אמבולטוריים בדיאליזה, מטופלים אונקולוגיים (במהלך הטיפול) ומלוויהם, בני משפחה של מטופלים המאושפזים לתקופה העולה על 14 יום (הפטור יינתן החל מהיום ה- 15 לאשפוז) והורי פגים מאושפזים - וזאת עבור רכב אחד.

 

כמו כן יוחרגו מהתשלום נכים בעלי תעודת חניה לנכים, רכב ציבורי האוסף או מסיע מטופלים, בני משפחה של חייל מאושפז, רכב צבאי בתפקיד, עובדי משרד הבריאות ובעלי אישורים מתאימים וכן ארגונים ועמותות מתנדבים מוכרים, המסיעים חולים לקבלת טיפולים במרכזים הרפואיים, לאחר שאושרו על ידי הנהלת המרכז הרפואי. כניסה ויציאת רכב תוך 30 דקות, לכל מטרה, לא תחויב בתשלום. 

 

"כפי שהודענו, הורדנו את מחירי החניה בבתי החולים וצמצמנו את משך זמן האשפוז המזכה את בני המשפחה לקבל שירותי חניה מוזלים בבתי החולים" אמר שר הבריאות ח"כ יעקב ליצמן שיזם את הנהלים החדשים. "מדובר במהלך חברתי חשוב, לרווחת השוהים הרבים, ציבור החולים ובני המשפחות. אין כל סיבה שביקור בבית חולים יהיה כרוך בהוצאה כספית מיותרת על חניה. לא ניתן להשלים עם הפקעת מחירים שפוגעת בציבור החולים".

 

לחוזר המלא 

הקלד כתובת לסרטון יוטיוב: