מידעהצהרת נגישות
תצוגת צבעים באתר(* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג chrome ו- firefox)תצוגה רגילהמותאם לעיוורי צבעיםמותאם לכבדי ראייהא+ 100%א-סגירה

מחלות לב

כמונימחלות לבחדשותקוצב לב ללא בטרייה

קוצב לב ללא בטרייה

פיתוח: קוצב לב הרותם את האנרגיה לפעילותו מפעימות לב ולכן לא דורש ניתוחים חוזרים להחלפת בטרייה


קוצב לב שלא ידרוש ניתוחים להחלפת הבטרייה (צילום: Shutterstock)
קוצב לב שלא ידרוש ניתוחים להחלפת הבטרייה (צילום: Shutterstock)

כיום אנשים עם קוצב לב מושתל נזקקים לניתוח להחלפת הבטרייה כל מספר שנים. כעת חוקרים מאוניברסיטת מישיגן מנסים לרתום את דפיקות הלב להפקת אנרגיה המספיקה כדי לשמור על פעילות קוצב הלב ללא צורך בבטרייה ולכן ללא צורך בניתוחים חוזרים.

 

החוקרים שהציגו את מחקרם על הפיתוח בכנס השנתי של איגוד הלב האמריקני, מסבירים כי המכשיר החדש שנקרא "Energy harvester" (קוצר האנרגיה) מבוסס על טכנולוגיה פיאזואלקטרית שמייצרת מטען חשמלי מתנועה – הוא משתמש בוויברציות מתוך החזה הנגרמות מפעימות לב ובמגנטים כדי ליצור אנרגיה המספיקה לפעילות קוצב הלב. גודלו של המכשיר החדש הוא כמחצית מגודלה של בטרייה קונוונציונאלית של קוצב לב.

 

יש להדגיש כי המחקר בתחום נמצא עדיין בשלבים מוקדמים מאוד והדרך לקוצב לב נטול בטרייה עדיין ארוכה. עד כה נערכו בדיקות שעוצבו כדי לחקות את טווח האנרגיה שניתן לייצר מפעימות לב, מהן עלה כי ניתן לייצר פי 10 מהאנרגיה הדרושה לפעילותו של הקוצב. כעת יש לבחון את המכשיר בלבבות אמיתיים ולאחר ניסיונות אלה לייצר קוצב לב מסחרי.

 

 

Presentation, American Heart Association annual meeting, Los Angeles

 

עוד כתבות בריאות באתר מוטק'ה

הקלד כתובת לסרטון יוטיוב: