כמוניכאבחדשותתרופות הורגות יותר מסמים

תרופות הורגות יותר מסמים

בדיקה במדינת ג'ורג'יה: נטילת מנת יתר לא מכוונת של תרופות הורגת יותר אזרחים מאשר סמים לא חוקיים

מאת אלה הר-נוי
20/10/10
תגובות 0

יותר אנשים מתים כל שנה בגלל מנת יתר לא מכוונת של תרופות (צילום: panthermedia)
יותר אנשים מתים כל שנה בגלל מנת יתר לא מכוונת של תרופות (צילום: panthermedia)

 

תרופות מרשם הורגות יותר אנשים במדינת ג'ורג'יה שבארצות הברית מאשר סמים לא חוקיים, ומקרי המוות בעלייה, כך עולה מכתבה שפורסמה בעיתון "examiner".

 

בשנת 2009, 670 נתיחות שלאחר המוות בוצעו והתגלה כי 508 ממקרי המוות נגרמו בשל מנת יתר של תרופות מרשם. לשם השוואה, נטילת מנת יתר של סמים לא חוקיים הביאה למותם של 86 אנשים באותה השנה.

 

מקרי מוות אלה, שלא הוגדרו כהתאבדויות, מצביעים על מגמה שהולכת וגדלה: יותר אנשים מתים כל שנה בשל נטילת מנת יתר לא מכוונת של תרופות. ב- 2008, היו 496 מקרי מוות בשל מנת יתר של תרופות מרשם- 12 מקרי מוות פחות מאשר ב- 2009.

 

אנשים רבים שנוטלים מנת יתר סובלים מכאב כרוני. התרופות הנפוצות ביותר שנמצאו בגופם של הנפטרים ממנת היתר הלא מכוונת הן קסנקס/ אלפראזולאם לטיפול בחרדה ומשככי כאבים שונים ביניהם מתדון, הידרוקודון ואוקסיקודון.

 

רופאים מסבירים כי ההבדל בין לקיחת כדור או שניים לטיפול בכאב או נטילת שני כדורים נוספים כאשר הכאב חזק מאוד הוא ההבדל בין חיים למוות.

 

הבעיה של שימוש יתר בתרופות, אינה מוגבלת כמובן לג'ורג'יה. דו"ח של המרכז האמריקאי לבקרת מחלות שפורסם לאחרונה העלה כי שיעור הביקורים בחדרי מיון של בתי חולים בארצות הברית בעקבות שימוש יתר בתרופות זהה לביקורים בעקבות שימוש בסמים לא חוקיים.

 


לכתבה המלאה ב- examiner

 

 

עוד כתבות בריאות באתר מוטק'ה

קישור:
הקלד כתובת לסרטון יוטיוב: