סוכרת סוג-2

כמוניסוכרת סוג-2חדשות2,000 צעדים ללב בריא יותר

2,000 צעדים ללב בריא יותר

תוספת של 2,000 צעדים ביום יכולה להפחית סיכון להתקפי לב ושבץ אצל אנשים עם סיכון מוגבר למחלות לב

מאת מערכת כמוני
23/12/13
תגובות 0

(צילום: Shutterstock)
(צילום: Shutterstock)

הליכה היא דרך פשוטה לאנשים שנמצאים בסיכון לפתח סוכרת סוג 2 להפחית את הסיכון שלהם למחלות לב. מחקר חדש מצא כי על כל 2,000 צעדים נוספים על מה שהם נוהגים ללכת ביום, אנשים עם טרום סוכרת מפחיתים את הסיכון שלהם להתקפי לב, שבץ ומוות ב-8%.

 

חוקרים אנגלים מאוניברסיטת Leicester ניתחו מידע של יותר מ-9,300 אנשים מעל גיל 50 עם טרום סוכרת ומחלת לב קיימת או לפחות גורם סיכון אחד נוסף למחלות קרדיווסקולריות. כל הנחקרים השתתפו בתוכניות שונות שמטרתן להגדיל את הפעילות הגופנית.

 

מספר הצעדים הממוצע של המשתתפים תועד במשך שבעה ימים באמצעות פדומטר לפני שהחלו בתוכנית ו-12 חודשים לאחר מכן. במהלך כשש שנות מעקב התרחשו 531 התקפי לב, אירועים מוחיים ומקרי מוות ממחלות לב.

 

המחקר שפורסם בכתב העת The Lancet מצא כי כמויות ההליכה לפני ההצטרפות לתוכנית ושינויים בכמויות ההליכה במהלך השנה שלאחר מכן, השפיעו על הסיכון של המשתתפים לפתח מחלות לב וכלי דם בשנים הבאות.

 

על כל 2,000 צעדים יותר ביום שהמשתתפים נהגו ללכת לפני שהחל המחקר, היה להם סיכון נמוך ב-10% למחלות לב בהמשך.

 

בנוסף, על כל עליה של 2,000 צעדים ביום - שהם שווי ערך להליכה של 20 דקות בקצב רגוע - במהלך השנה הראשונה, הסיכון למחלות לב ירד ב-8% נוספים.

 

גם כאשר החוקרים לקחו בחשבון בניתוח הנתונים שינויים במשקל המשתתפים וגורמים אחרים שהיו יכולים להתערב ולהשפיע על התוצאות, תוספת הצעדים ביום עדיין הובילה לאותה השפעה על הסיכון למחלות לב.

 

לדוגמא, גם אם הם שוקלים אותו הדבר, אם דויד הלך 4,000 צעדים בממוצע ביום לפני שהמחקר החל ולא שינה את כמות הצעדים שלו במהלך השנה, ומשה הלך 6,000 צעדים ביום והעלה את הכמות היומית ל-8,000 צעדים, למשה יהיה סיכון נמוך ב-18% למחלת לב בהשוואה לדויד לאחר מספר שנים.

 

 

האם אתם מתעמלים מספיק?

 

The Lancet, Early Online Publication, 20 December 2013

 

תרגום ועריכה: ד"ר דינה ראלט

 

קישור:
הקלד כתובת לסרטון יוטיוב: