כמוניהשמנהחדשותאגוזי מלך עשויים להגן על הלב

אגוזי מלך עשויים להגן על הלב

מחקר: הוספת אגוזי מלך לתזונה של אנשים עם עודף משקל עשויה להפחית את הסיכון שלהם למחלות לב

מאת מערכת כמוני
01/10/13
תגובות 0

(צילום: Shutterstock)
(צילום: Shutterstock)

הוספת אגוזי מלך לתזונה יכולה לסייע לאנשים עם עודף משקל להפחית את הסיכון שלהם לפתח בעיות לב, בלי לגרום להשמנה. כך עולה ממחקר חדש שערכו חוקרים מהמרכז Yale-Griffin בארה"ב.

 

במחקר, שממצאיו פורסמו בכתב העת Journal of the American College of Nutrition, החוקרים עקבו אחר 46 משתתפים בגילאי 30-75, כולם עם עודף משקל או שמנים ובעלי היקף מותניים רחב. לכל המשתתפים שנבחרו היה עוד לפחות גורם סיכון נוסף אחד לסוכרת או למחלות לב, כמו לחץ דם גבוה.

 

 

המשתתפים חולקו לשתי קבוצות: אחת התבקשה לכלול בתזונה שלה 56 גרם של אגוזי מלך לא קלויים בכל יום במשך 8 שבועות, בעוד שהאחרים לא התבקשו לבצע כל שינוי בתזונה שלהם והיוו קבוצת ביקורת.

 

החוקרים מצאו שתוספת יומית של אגוזי מלך לתזונה שיפרה את תפקוד האנדותל - השכבה הדקה המרפדת את פנים כלי הדם.

 

תפקוד תאי האנדותל שולט על כיווץ והרפיית העורקים במערכת כלי הדם. האנדותל חייב להישאר גמיש על מנת לספק את צרכי הגוף מבחינת זרימת דם וחמצן. פגיעה באנדותל עלולה לגרום לעלייה בלחץ הדם ובדופק ולכן לגרום להתפתחות של מחלה קרדיווסקולארית. יש לציין כי תוספת האגוזים לתזונה לא הובילה לעליה במשקל.

 

החוקרים מניחים שהוספת האגוזים לתזונה משפיעה בשתי דרכים: גם ההטבות הבריאותיות שבאגוזים הבריאים עצמם וגם העובדה שהוספת מזון בריא לתזונה כנראה מביאה להפחתת מזונות אחרים – פחות בריאים.

 

אגוזי מלך – ייתכן שהם האגוזים הבריאים ביותר

 

 

Journal of the American College of Nutrition, 2012, 31(6), 415

 

תרגום ועריכה: ד"ר דינה ראלט

 

קישור:
הקלד כתובת לסרטון יוטיוב: