מידעהצהרת נגישות
תצוגת צבעים באתר(* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג chrome ו- firefox)תצוגה רגילהמותאם לעיוורי צבעיםמותאם לכבדי ראייהא+ 100%א-סגירה
כמוניהשמנהמדריכיםשיוציאו אנרגיה: 14 משחקים לילדים שתקועים בבית

שיוציאו אנרגיה: 14 משחקים לילדים שתקועים בבית

סגורים בבית עם הילדים כל היום? ריכזנו משחקים שישאירו אותם עסוקים ופעילים ויעזרו לשמור על הבריאות הגופנית שלהם והבריאות הנפשית שלכם


גם כשתקועים כל היום בבית – ולמעשה במיוחד כשמסוגרים בפנים – חשוב שהילדים יהיו פעילים עד כמה שניתן. זה אולי נשמע מאתגר, אבל למעשה קצת דבק נייר יכול לספק להם אמצעי נהדר להוצאת אנרגיה ודרך בריאה להעביר את הזמן. ריכזנו 14 אפשרויות למשחקים שאפשר לשחק עם ילדים בגילים שונים בין קירות הבית.

 

צורות על הרצפה

 

 

השתמשו בדבק נייר כדי ליצור מגוון צורות, אותיות ומספרים על הרצפה או השטיח – אפשר להתמקד בחדר אחד או לפזר צורות גם באזורים נוספים בבית. בקשו מהילדים לעמוד על אחת הצורות ותנו להם הוראות כיצד לעבור מצורה לצורה, לדוגמה: עברו בקפיצות צפרדע מהריבוע לאות א'... מהאות א' רוצו למשולש...מהמשולש עברו בהליכת סרטן לאות ט'.  

 

מעבר להוצאה האנרגטית, למשחק יתרונות נוספים: אפשר לתת לילדים להדביק את הצורות (הם נהנים מזה לא פחות) וניתן להשתמש בו גם ללמידה בהתאם לגיל – החל מצורות ועד אותיות בעברית או באנגלית.

 

 

פסים על הרצפה

 

 

בעזרת נייר דבק סמנו על רצפה או שטיח פסים במרחק כחצי מטר אחד מהשני. תנו לילדים הוראות כגון: קפצו לקו הכי רחוק שאתם יכולים, קפצו מפס לפס אחורה, קפצו מפס לפס על רגל אחת וחזרו ברגל השנייה, רוצו עד סוף הפסים וליד הפס האחרון בצעו שכיבת סמיכה, עמדו על הפס הראשון והלכו על הידיים הכי רחוק שאתם יכולים להימתח.

 

 

לא לתת לבלון לגעת ברצפה!

 

נפחו בלון, העיפו אותו והנחו את הילדים לחבוט בו ולא לתת לבלון לגעת ברצפה. תזמנו בשעון עצר כמה זמן מצליחים להשאיר את הבלון באוויר ונסו לשבור את השיא שוב ושוב. אם אתם רוצים לאתגר השתמשו במספר בלונים.

 

גומי

 

 

למשחק נדרשים מספר מטרים של גומי גמיש מאוד ולפחות שלושה משתתפים (או משתתף אחד ושני כיסאות - ביניהם ניתן למתוח את הגומי). שניים מהמשתתפים מפסקים את רגליהם המשמשות כעמודים שמחזיקים את הגומי שנמתח ביניהם. הילד קופץ על הגומי לפי תבנית קבועה, עד שהוא טועה, והתור עובר למשתתף הבא. אחרי שמסיימים את המסלול הראשון מעלים את הגומי יותר גבוה וממשיכים לסיבוב נוסף. 

 

שלושה מקלות ("שלוש מקלות")

 

שמים שלושה מקלות במרווח קבוע זה מזה. הילד הראשון עובר בין המקלות בדילוגים (קפיצה משולשת) מבלי לגעת בהם, כאשר בין מקל למקל הוא רשאי להניח רק אחת מרגליו ורק פעם אחת. מי שלא מצליח (נוגע במקל, לא עובר את המקל השלישי או דורך פעמיים ברווח שבין מקלות) - נפסל ויוצא. הילד האחרון בסיבוב קופץ קפיצה ארוכה במיוחד ולפי קפיצתו מרחיקים את המקל האחרון ומסדרים את השניים האחרים כך שהמרווחים יהיה שווים.

 

 

ריקודים

 

אין כמו מסיבת ריקודים. הזיזו את הרהיטים, השמיעו מוזיקה קצבית בווליום גבוה וריקדו כאילו אף אחד לא מסתכל.

 

מבוך לייזר של "משימה בלתי אפשרית"

 

 

קשרו או הדביקו חוטי סריגה או פסים של נייר קרפ – למעלה, למטה ובאלכסון לאורך המסדרון, כדי ליצור מבוך שהילדים יצטרכו לעבור – כמו מבוך הלייזר ממשימה בלתי אפשרית. 

 

מסלול מכשולים

 

צרו מסלול מכשולים מורכב שדורש לדוגמה – לעבור דרך חישוקים, ללכת על כריות או לזחול מתחת לכיסאות.

 

חבל

 

פנו מקום ותנו לילד חבל.

 

חישוק הולה הופ

 

 

תנו לילדים לנסות לסובב את החישוק - על המותניים, על זרוע וכדומה. 

 

מגרש החלקה

 

 

אפשר עם גרביים, אפשר על סמרטוטי רצפה, צלחות נייר, על דפים של מייבש כביסה (זהירות. מחליק מאוד!) או בתוך קופסת טישו שסיימתם – תנו לילדים לשים אחד מתחת לכל רגיל והחליקו כמו על קרח.

 

לימבו

 

שניים מחזיקים מקל של מגב והשלישי צריך לעבור כשהוא מתכופף אחרונית – כשהמקל כל פעם נמוך יותר. מוזיקה חובה.

 

קוביית המשימות

 

פעילות נחמדה שמשלבת גם שלב של יצירה. צרו קובייה מבריסטול ועל כל צד שלה כתבו משימות שדורשות פעילות. כל ילד בתורו זורק את הקובייה וצריך לבצע את המשימה שכתובה על הפאה העליונה - למשל, קפוץ כמו צפרדע 10 פעמים.

 

 

צדים גרביים

 

החביאו דברים (לדוגמה זוגות גרביים או חלקי לגו) בכל הבית ותנו לילדים למצוא כמה שיותר בזמן קצוב או להתחרות ביניהם מי מביא ראשון מספר מסוימים של דברים.

 

 

עדכון אחרון: מארס 2020