כמוניבעיות גדילה שחייה עוזרת בגדילה?

שחייה עוזרת בגדילה?

27/02/17 4:45
3 תגובות
שלום רב אנו הורים צעירים בת ראשונה במשפחה. אנו במעקב בטיפת חלב רופא בדק את הילדה שלי אמש. וטען בדברים הבאים: 

1. שהרגליים עגולות

2. יש לה קשיון. 

3. גודלה קטן מתחת לאחוזון. שאלתי היא האם שחייה יכולה לשפר את המצב? היא נולדה בשבוע 38. משקל 2.7 היום היא כבר במשקל של 4.5 אשמח ואודה לכל תשובה  

3 תגובות

ד--ר-אביבית-ברנר
27/02/17 8:43
איתי שלום, לא ציינת בת כמה ביתך, אני מניחה לפי משקלה שבת כמה חודשים, האם נמדדה מתחת לאחוזון 3 באורך או במשקל? אם כן- מומלץ על מעקב ובירור במסגרת מרפאה אנדוקרינית לגבי מנח הברכיים- בחלק מהתינוקות יש...
איתי שלום,

לא ציינת בת כמה ביתך, אני מניחה לפי משקלה שבת כמה חודשים,

האם נמדדה מתחת לאחוזון 3 באורך או במשקל? אם כן- מומלץ על מעקב ובירור במסגרת מרפאה אנדוקרינית

לגבי מנח הברכיים- בחלק מהתינוקות יש באופן תקין רגלי O- מנח שמסתדר בהמשך, לא ברור לי לפי תיאורך אם זו הכוונה, מומלץ לבדוק רמת ויטמין D סידן ופוספט כדי לשלול אפשרות של רככת.

לא הבנתי מדבריך מה הכוונה ב"קישיון", אשמח לפירוט.בהצלחה!
איתי14
27/02/17 23:29
שלום ד"ר תודה על תגובתך המהירה. שנית אני ינסה לפרט יותר בתי בת קרוב ל 3 חודשים גובהה הינו 52 סמ. רופא טיפת חלב טען את הממצאים הבאים: גובהה מתחת לאחוזון תחתון. משקלה אמנם תקין, קיים קושי להרים ידיים. ה...
שלום ד"ר תודה על תגובתך המהירה. שנית אני ינסה לפרט יותר בתי בת קרוב ל 3 חודשים גובהה הינו 52 סמ. רופא טיפת חלב טען את הממצאים הבאים: גובהה מתחת לאחוזון תחתון. משקלה אמנם תקין, קיים קושי להרים ידיים. הוא הראה שרגליה לא ישרות אלא קיים מעין עקמומיות . היא נמצאת במעין קבוצת "ספורט" שבה ההורים עושים פעילויות ממש קטנות כמו להרים ידיים. והייתי מעוניין לדעת אם שחייה לגיל הרך יכולה לעזור הן לרגליים והן להשפיע מעט על הגובה. כתחליף להורמון גדילה.
ד--ר-אביבית-ברנר
02/03/17 10:11
איתי שלום, פעילות גופנית בכל גיל היא מבורכת, פעילות הורה- ילד מומלצת ביותר להתפתחות בתך, אני לא מכירה מחקרים מדעיים שהוכיחו קשר בין שחיה מכל סוג לבין שיפור בגדילה, כך שאינני ממליצה על כך בהקשר זה,...
איתי שלום,פעילות גופנית בכל גיל היא מבורכת, פעילות הורה- ילד מומלצת ביותר להתפתחות בתך,

אני לא מכירה מחקרים מדעיים שהוכיחו קשר בין שחיה מכל סוג לבין שיפור בגדילה, כך שאינני ממליצה על כך בהקשר זה, ודאי שלא במקום טיפול בהורמון גדילה למי שזקוק לטיפול זה.בהצלחה!

מנהלי קהילה

פרופ' משה פיליפ
פרופ' משה פיליפ
פרופ' משה פיליפבוגר בית הספר לרפואה באוניברסיטת בן-גוריון בנגב, התמחות ברפואת ילדים בסורוקה ותת התמחות באנדוקרינולוגית ילדים באוניברסיטת מרילנד שבבולטימור ארה"ב. פרופ' פיליפ מנהל את המכון לאנדוקרינולוגיה וסוכרת במרכז שניידר לרפואת ילדים בישראל מאז 1997. בנוסף, משמש פרופ' פיליפ כסגן דקאן למחקר ופיתוח בפקולטה לרפואה על שם סאקלר באוניברסיטת ת"א.
דר שרי קרפל וולסקי
דר שרי קרפל וולסקי
בוגרת הפקולטה לרפואה באוניברסיטת בן גוריון בנגב. מומחית ברפואת ילדים , התמחות ברפואת ילדים בבית חולים לילדים שניידר. מתמחה בהתמחות על באנדוקרינולוגיה וסכרת ילדים בבית חולים שניידר.
בת אל גולדשטיין
בת אל גולדשטיין
שמי בת אל, סיימתי את לימודי התזונה באוניברסיטת אריאל בשנת 2013. עובדת במרפאה לאנדוקרינולוגיה במרכז שניידר לרפואת ילדים ובקליניקה פרטית באורנית. וכן, לומדת תואר שני ועובדת באוניברסיטת חיפה בחוג לתזונה והתנהגות. בעלת ניסיון רב בתהאמת טיפול תזונתי לילדים, בהתאם לצורכיהם והעדפותיהם של הילד ומשפחתו.
רותם דיאמנט
רותם דיאמנט
אחות אחראית מרפאה אנדוקרינית. אחות מוסמכת 25 שנים, בעלת תואר שני בסיעוד מאוניברסיטת חיפה. בוגרת קורס טיפול נמרץ ילדים.
שיר קליר הרפז
שיר קליר הרפז
פסיכולוגית בהתמחות שיקומית במכון אנדוקרינולוגיה וסוכרת, ביה"ח שניידר. בןגרת תואר שני בנוירופסיכולוגיה שיקומית מהמכללה האקדמית תל אביב יפו.
תודתנו לחברת פייזר על תרומה בלתי תלויה לסיוע בהקמת הקהילה. יובהר כי אין בתרומה זו כדי להשפיע על הפעילות או התוכן המוצגים בקהילה.