מידעהצהרת נגישות
תצוגת צבעים באתר(* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג chrome ו- firefox)תצוגה רגילהמותאם לעיוורי צבעיםמותאם לכבדי ראייהא+ 100%א-סגירה

סכיזופרניה

06/05/18 23:07
4 תגובות
אז ככה התאשפזתי וכל הכדורים הפסיכיאטרים גרמו לי להיות זומבי ולא כמו שהייתי אז השאלה שלי אם הסכיזופרניה תתפרץ שוב אני יחזור לקדמותי?

4 תגובות

ורד-עזריאלי
07/05/18 11:54
שלום וברכה:
לא כ"כ הבנתי את השאלה שלך. אתה שואל האם יש חשש להפסיק את הטיפול התרופתי מחשש שתהיה התפרצות של הסכיזופרניה?
annonimi
07/05/18 18:14
הכדורים שינו אותי לרעה הייתי ילד עם הרבה שמחת חיים אינטילגנט ועם הרבה ידע ואחרי האשפוז אני כבר לא אותו בנאדם שהייתי אז השאלה: אם הסכיזופרניה תתרפץ שוב אני יהיה אותו בנאדם שהייתי לפני האשפוז?
annonimi
08/05/18 1:21
אחרי שהסכיזופרניה תעבור אני יהיה כמו שהייתי לפני הכדורים ואני לא לוקח כדורים
ורד-עזריאלי
08/05/18 15:19
אני חושבת שחשוב מאוד להיות במעקב רפואי, טיפולי ושיקומי. סכיזופרניה היא מחלה שנעה על רצף מסויים ואצל כל אחד היא מתבטאת בעוצמה אחרת, יש קווים דומים, אבל יש גם את ההתמודדות האינדיבידואלית. אין ספק שתרופו...
אני חושבת שחשוב מאוד להיות במעקב רפואי, טיפולי ושיקומי. סכיזופרניה היא מחלה שנעה על רצף מסויים ואצל כל אחד היא מתבטאת בעוצמה אחרת, יש קווים דומים, אבל יש גם את ההתמודדות האינדיבידואלית. אין ספק שתרופות יכולות לעשות תופעות לוואי, אולם לעיתים הן הכרחיות-צריך לבדוק עם הרופא שלך.
וגם במעקב מסודר בודקים אם להוסיף, להוריד מינון, לשנות את התרופה. צריך לדווח כל הזמן לרופא מה אתה מרגיש וכיצד התרופות משפיעות ולראות איך ניתן לשלב טיפול ושיקום שיסייע לחזור לתפקוד הקודם במידת האפשר-לסייע לך בגיוס הכוחות והחלקים הבריאים שלך. יש היום תוכניות שיקום שונות במסגרת סל שיקום וגם אפשרויות לקבל טיפול נפשי ופסיכותרפיה. אז חשוב מאוד להשתמש בכל המשאבים ולסייע לעצמך.

מנהלי קהילה