תקועה בלופ

14/06/19 22:11
1 תגובות
היי, כותבת כאן אחרי שנים כי אני נואשת לתשובה, לפתרון, למישהי שמכירה, למשהו.
יש לי אנורקסיה כבר הרבה שנים ולאחרונה הטיפול הופסק אחרי מספר נסיונות מתוך חוסר שיתוף פעולה בין היתר.
מאוד הייתי רוצה לשקם את האכילה שלי כי כרגע אני מתקיימת על שלושה פרטי מזון, קילוגרמים של ירקות, כמויות של מסטיקים וכמויות ענקיות של סוכרזית (חסרת קלוריות).
הבעיה היא שבתקופה האחרונה אני עולה במשקל עם כמות מאוד מאוד קטנה של קלוריות (שלא אכתוב כדי לא לטגרר). אני יודעת ומבינה שאני צריכה טיפול ושאני חייבת לשתף פעולה אבל כל עלייה במשקל היא בלתי נסבלת עבורי ואפילו את המצב כרגע (שהוא לא טוב) אני לא יכולה לשאת.
אז בעצם אני שואלת כאן האם הגיוני לעלות במשקל מכמות קטנה מאוד של קלוריות בגלל חילוף חומרים גרוע מאוד? אם לא אז מה בעצם קורה לי? ואיך אני יכולה לצאת מהלופ הלא נגמר הזה?

1 תגובות

דנה-אברמוביץ
מומחה כמוני
דיאטנית קלינית, מטפלת בהפרעות אכילה בילדים ובמבוגרים ובירידה במשקל בגישת ה non diet. תמצאו אותי במרפאה להפרעות אכילה לילדים ונוער במרכז הרפואי שיבא (תל השומר), במרפאה להפרעות אכילה מבוגרים בנתניה ובקליניקה הפרטית באבן יהודה ובתל אביב (החל מאוקטובר 2018). http://www.eatinjoy.com/
15/06/19 10:26
בוקר טוב, קשה לדעת בוודאות. יכולה להגיד באופן מאד כללי, שתתכן התייעלות מטבולית שיכולה לגרום לעליה במשקל גם בכמות קלוריות שבעבר לא הייתה מאפשרת את זה. לא יודעת אם זה המצב אצלך. אני מבינה שאת מבינה שהחר...
בוקר טוב, קשה לדעת בוודאות. יכולה להגיד באופן מאד כללי, שתתכן התייעלות מטבולית שיכולה לגרום לעליה במשקל גם בכמות קלוריות שבעבר לא הייתה מאפשרת את זה. לא יודעת אם זה המצב אצלך. אני מבינה שאת מבינה שהחרדה מעליה במשקל אינה מאפשרת לך לעשות את הצעד הזה. הלוואי והייתה לי בשורה עבורך בעניין הזה :(. לפעמים טיפול תרופתי, לפעמים טיפול נפשי מיטיב יכולים לסייע בהתמודדות הזו. אני מניחה שאת מודעת לכל זה ואולי שווה בכל זאת לתת הזדמנות נוספת.

מנהלי קהילה

ד
ד"ר איתן גור
מנהל המרכז להפרעות אכילה ומשקל במרכז הרפואי ע"ש חיים שיבא, תל השומר.
דנה אברמוביץ
דנה אברמוביץ
דיאטנית קלינית, מטפלת בהפרעות אכילה בילדים ובמבוגרים ובירידה במשקל בגישת ה non diet. תמצאו אותי במרפאה להפרעות אכילה לילדים ונוער במרכז הרפואי שיבא (תל השומר), במרפאה להפרעות אכילה מבוגרים בנתניה ובקליניקה הפרטית באבן יהודה ובתל אביב (החל מאוקטובר 2018). http://www.eatinjoy.com/
ד
ד"ר נועה גור-אריה
עו"ס קלינית, פסיכותרפיסטית, ד"ר בעבודה סוציאלית P.h.D, מטפלת בהפרעות אכילה בנשים ובנערות, ומומחית בפסיכולוגיה של האישה. ראש צוות ומדריכה קלינית במרפאה לבריאות הנפש ברשלצ, בעלת קליניקה פרטית באשדוד. 
ד״ר מיכל בן מאיר
ד״ר מיכל בן מאיר
פסיכולוגית קלינית, עובדת בקליניקה פרטית באזור פרדס חנה-כרכור.  את לימודיי עשיתי בניו יורק, ארה"ב וכשחזרתי ארצה לפני 10 שנים השתלבתי בעבודה במרפאה להפרעות אכילה ברמב"ם, שם עבדתי במשך שבע שנים.  התמחיתי בהפרעות אכילה דרך כתיבת עבודת הדוקטורט בנושא תקשורת ריגשית באנורקסיה נרבוזה וכמו כן דרך ניסיון קליני עשיר עם נערות ונשים המתמודדות עם הפרעות אכילה.  אני מאמינה שאחד הגורמים החשובים בהתמודדות עם הפרעת אכילה ובתהליך ההחלמה הינו בקשת עזרה ותמיכה, וכיום, כאשר האינטרנט מציע קהילות שונות לתמיכה ניתן לבחור להיעזר וללמוד שאת לא לבד במערכה.  אשמח להציע מנסיוני ולשלוח יד ואוזן קשבת (ווירטואלית) למי שזקוקה. *(הנכתב לעיל הינו בלשון נקבה אך מיועד גם לנערים וגברים כאחד).    
דנה צינמן ליטרט
דנה צינמן ליטרט
פסיכולוגית קלינית. למדתי באוניברסיטת תל אביב, אני מטפלת בילדים, נוער ומבוגרים. אני עובדת כבר הרבה שנים במערך להפרעות אכילה לילדים ונוער בתל השומר, תחילה כמדריכה במחלקה להפרעות אכילה, בהמשך פסיכולוגית באשפוז יום, עשיתי את ההתמחות האשפוזית במחלקה וגם את התזה כתבתי בנושא הפרעות אכילה והפחד מהחיים. בשבע השנים האחרונות אני פסיכולוגית במרפאה להפרעות אכילה (הייתי שותפה בהקמתה). בנוסף, יש לי קליניקה פרטית ברמת השרון שם אני מטפלת גם בבוגרות המתמודדות עם הפרעות אכילה.