כמונינשימהנשימות לא טבעיות

נשימות לא טבעיות

11/08/19 12:07
1 תגובות
שלום,
לפני כמעט שלושה חודשים חוויתי התקף חרדה ראשון בחיי.
היה מלווה בלחץ בחזה,קשיי נשימה,דחף לרוץ,קפיצות שרירים,בחילות.
נבדקתי ע"י קרדיולוג - אקו, אקו במאמץ, בדיקת מאמץ , הולטר , א.ק.ג מספר פעמים - תקין
עשיתי צילום חזה - תקין
בדיקות דם , סטורציה - תקין
אני מרגישה שמאז אני מתעסקת המון בנשימה ומרגיש לי שאני מתאמצת לנשום. לפעמים יש הקלה אני בתחושה שלי - אני סביב זה כמעט כל הזמן (חוץ מבלילות)
בלילות אני ישנה טוב.
אשמח לדעת האם זה הגיוני? או שיש לי בעיה כלשהי ועלי לבצע עוד בדיקות?
התחלתי לקחת חצי כדור רסיטל לפני כשבועיים.
בת 27 בריאה בדרך כלל

1 תגובות

דר-ניסים-אריש
מומחה כמוני
בוגר הפקולטה לרפואה האוניברסיטה העיברית, ירושלים. מומחה ברפואה פנימית ובמחלות ריאה . רופא בכיר ביחידה למחלות ריאה במרכז הרפואי שערי צדק.
לפני 8 שעות
התגובה שאת מתארת מאוד אופיינת להפרעת חרדה
מציע בכל שאת שתפני לחרופא ראות לבדיקה

מנהלי קהילה

ד
ד"ר גרשון פינק
מנהל יחידת הריאות במרכז הרפואי קפלן.
דר-ניסים-אריש
דר-ניסים-אריש
בוגר הפקולטה לרפואה האוניברסיטה העיברית, ירושלים. מומחה ברפואה פנימית ובמחלות ריאה . רופא בכיר ביחידה למחלות ריאה במרכז הרפואי שערי צדק.
אורנה יריב
אורנה יריב
www.PhysioClick.co.il פיזיותרפיסטית משנת 1989. בעלים, מנכל״ית ויזמית של פיזיוקליק- PhysioClick :פלטפורמת שרותי פיזיותרפיה ישראלית המכילה מאות פיזיותרפטרפיסטים. הפלטפורמה משתמשת בתוכנה ייחודית שפיתחנו בה המטופל רק כותב ממה הוא סובל במילים שלו, והתוכנה מתאימה לו את המטפל המתמחה בדיוק בבעיה שלו. באתר מאמרים, סרטוני תרגילים לאימון הדרכות ועוד. באתר אפשר לבחור בין טיפול בקליניקה, ביקור בית או יעוצי פיזיותרפיה און ליין . www.PhysioClick.co.il מרצה בכנסים וקורסים בארץ ובחו״ל למדתי באוניבסיטת תל-אביב ובית חולים "אסף הרופא".  מאז עוסקת בעיקר בחולי ריאות בגילאים השונים. בעבר 10 שנים במכון פיזיותרפיה ב"מכבי" בתחום האורטופדי, ובבית חולים ״ לניאדו״ בשיקום ריאות ובמחלקת ילדים בתחום הנשמתי. כל 30 שנות עבודתי עשיתי אלפי ביקורי בית למטופלים שסבלו מבעיות מכל הסוגים: בעיות אורטופדיות, נשימתיות, תפקודיות ועוד. שנים רבות טיפלתי בחולי CF כולל ליווי לחו"ל להשתלת ריאות. השיתתפתי בקורסי ריאות וכנסים רבים בארץ ובבלגיה. חברה באירגון ERS האירופאי למחלות ריאה. מוזמנים: https://physioclick.co