מידעהצהרת נגישות
תצוגת צבעים באתר(* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג chrome ו- firefox)תצוגה רגילהמותאם לעיוורי צבעיםמותאם לכבדי ראייהא+ 100%א-סגירה

בעיות גדילה

כמוניבעיות גדילהחדשותאזהרה: המזרק להורמון הגדילה זומקטון עלול לסכן את המשתמשים

אזהרה: המזרק להורמון הגדילה זומקטון עלול לסכן את המשתמשים

משרד הבריאות מודיע על החזרה יזומה מהשוק של התכשיר זומקטון בגלל שעטי ZomaJet המשמשים להזרקת ההורמון עלולים לפצוע את המשתמשים - רובם ילדים

מאת אלה הר-נוי
25/02/21
תגובות 0

(צילום: shutterstock)
(צילום: shutterstock)

המטופלים בהורמון הגדילה זומקטון (סומטרופין) צריכים ליצור קשר בדחיפות עם הרופא המטפל האנדוקרינולוג, רופא ילדים או רופא משפחה לקבלת טיפול חלופי.

 

התכשיר זומקטון עצמו אומנם תקין, אך מתברר כי השימוש במזרק העט המצורף מסוכן. מספר תלונות התקבלו על פגם חמור בעטים, העשויים להתפרק בעת ההזרקה ולפצוע את המשתמשים.

 

בעקבות התלונות חברת פרינג פרמצאוטיקלס בע"מ ומשרד הבריאות הישראלי הודיעו הבוקר (ה') על החזרה מיידית של העטים ZomaJet 4; ZomaJet 10; ZomaJet 2 Vision, ZomaJet Vision X. הודעה על כך נמסרה לקופות החולים על יד משרד הבריאות בשיתוף איגוד האנדוקרינולוגים לילדים.

 

מחברת פרינג נמסר כי: "בטיחות המטופלים היא בראש סדר עדיפויות של פרינג, נמשיך לפעול בשקיפות ובאחריות יחד עם רשויות הבריאות ובהתאם להנחיותיהן". לבירורים ניתן ליצור קשר עם חברת פרינג בטלפון 036173676.

 

זומקטון (סומטרופין) הוא אחד משלושה תכשירי הורמון גדילה המשווקים בישראל.

הקלד כתובת לסרטון יוטיוב: