כמוניסרטןחדשותאזהרה: משקאות חמים מאוד עלולים לגרום לסרטן

אזהרה: משקאות חמים מאוד עלולים לגרום לסרטן

הסוכנות הבינלאומית לחקר סרטן מסירה את הקפה מרשימת החומרים המסרטנים, אך קובעת כי משקאות חמים מאוד 'כנראה' גורמים לסרטן

מאת אלה הר-נוי
15/06/16
תגובות 2

(צילום: Shutterstock)
(צילום: Shutterstock)

שתייה של משקאות חמים מאוד 'כנראה' גורמת לסרטן הוושט. כך מכריזה היום (ד') הסוכנות הבינלאומית לחקר סרטן (IARC).

 

עוד הודיעה הסוכנות כי קפה שנכלל מאז 1991 ברשימת החומרים המסרטנים כמסרטן אפשרי, הוסר מהרשימה. החלטות אלה התקבלו לאחר שהסוכנות סקרה יותר מ-1,000 מחקרים מדעיים בנושא.

 

ניתוח המחקרים לא העלה עדויות לקשר בין צריכת קפה ב"טמפרטורות הגשה נורמאליות" לסרטן. נמצא כי צריכה של קפה אף מפחיתה סיכון לסוגי סרטן מסוימים, לרבות סרטן הרחם וסרטן הכבד.

 

עם זאת, נמצאו עדויות לכך ששתיית משקאות בטמפרטורה גבוהה מ-65 מעלות צלזיוס עלולה לגרום לסרטן הוושט, וזאת ללא קשר למשקה עצמו.

 

לפי הסוכנות, מחקרים שנערכו במקומות כמו סין, איראן, טורקיה ודרום אמריקה, בהם באופן מסורתי שותים קפה או תה חם מאוד (כ-70 מעלות) מצאו כי הסיכון לסרטן הוושט עלה ככל שהטמפרטורה של המשקאות שנשתו הייתה גבוהה יותר. המחקרים הללו לקחו בחשבון גורמים שהיו עלולים להתערב ולהשפיע על הסיכון לסרטן הוושט כמו צריכת אלכוהול ועישון.

 

הממצאים הובילו את הסוכנות להוסיף לרשימת החומרים המסרטנים שתיית משקאות חמים בטמפרטורה של יותר מ-65 מעלות – תחת הסיווג 'כנראה' מסרטן בבני אדם.

 

Senya
16/06/16 11:46
שלום רב, אני מחפש חולי סרטן ראש צוואר וסרטן הוושט לצורך בדיקת תרגום של שאלונים רפואיים. המרואיינים לא מוסרים מידע אישי או רפואי ומקבלים 200 ש"ח על ראיון של כרבע שעה. לדוברי עברית ורוסית. אפש...
שלום רב, אני מחפש חולי סרטן ראש צוואר וסרטן הוושט לצורך בדיקת תרגום של שאלונים רפואיים. המרואיינים לא מוסרים מידע אישי או רפואי ומקבלים 200 ש"ח על ראיון של כרבע שעה. לדוברי עברית ורוסית. אפשר לפנות ב-senya777@yahoo.com

04-8124068

0547560618

תודה 
מינרבה1
16/06/16 8:18
עיפתי מהחידושים מסוג זה
קישור:
הקלד כתובת לסרטון יוטיוב: