מידעהצהרת נגישות
תצוגת צבעים באתר(* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג chrome ו- firefox)תצוגה רגילהמותאם לעיוורי צבעיםמותאם לכבדי ראייהא+ 100%א-סגירה

כליות ודיאליזה

כמוניכליות ודיאליזהחדשותאיבריה של מיקה הצילו חיים של ארבעה

איבריה של מיקה הצילו חיים של ארבעה

בתוך 3 שעות, שלוש משפחות הסכימו לתרום את איברי יקיריהן. איבריה של מיקה בת ה- 5 הצילו 4 ילדים

מאת אלה הר-נוי
03/07/11
תגובות 1

מיקה: רק בת 5 וחצי במותה
מיקה: רק בת 5 וחצי במותה

 

מיקה בורין בת החמש וחצי טבעה בכנרת. ביחידה לטיפול נמרץ בבית החולים העמק בעפולה נאבקו על חייה ימים אחדים, אך לבסוף הפגיעה המוחית החמורה הביאה למותה. לאחר שמומחים אבחנו מוות מוחי נשימתי, הוריה החליטו לתרום את איבריה כדי להציל חיים.

 

ליבה וריאותיה של מיקה הושתלו בילד בן 9 במרכז שניידר לרפואת ילדים. אחת הכליות הושתלה בבת 15 בשניידר והכליה השנייה הושתלה בבת 19 במרכז הרפואי בילינסון. הכבד של מיקה הושתל בבת 17 בשניידר והקרניות יושתלו השבוע בבית החולים העמק ויחזירו את מאור העיניים לשני אנשים.

 

״דבר לא יחזיר את מיקה שלנו, אך אנו רואים ערך עליון בהצלת חיי אדם. בצל האסון הכבד שפקד אותנו זו נחמתנו הקטנה שאולי איבריה של מיקה העניקו חיים ותקווה לאלו הזקוקים לזה״ מסרו בני משפחתה.

 

בזמן שבני משפחתה של מיקה החליטו את ההחלטה החשובה, שתי משפחות נוספות החליטו לתרום את איברי יקיריהן שנפטרו במרכזים הרפואיים כרמל ושיבא. בשני המקרים – גבר בן 57 ואישה בת 58 – התורמים נפטרו לאחר אירוע מוחי. בזכות נדיבותן של המשפחות, שלושה מטופלים זכו לנשום לרווחה לאחר שהושתלו בהם ריאות במרכז הרפואי בילינסון. רופאי בית החולים בילינסון השתתפו גם בהשתלת הריאה של בן ה- 9, כך שהרופאים ביצעו 4 השתלות ריאה ב-24 שעות.

 

ריאה אחת הושתלה באסתר שפירא, בת 61 מחיפה, שסבלה מאמפיזמה. אסתר, מורה למתמטיקה, המתינה במשך שנה להשתלה. גם בגופה של זהבה פרימו, בת 64 מאורנית שסבלה מריאות מצולקות, הושתלה ריאה. ריאה נוספת הושתלה בגבר שסבל ממחלת הסיליקוזיס. הוא הגיע למכון הריאות בבילינסון עם רמת תפקודי ריאות ירודה מאוד – 22-26% בלבד, ולכן נזקק בדחיפות להשתלת ריאות. 

 

"לאחר תקופה ארוכה של מחסור באיברים, ישנה התעוררות וזכינו לבצע 4 השתלות ריאה ב-4 חולים במשך יממה אחת" אומר פרופ' מרדכי קרמר, מנהל מכון הריאות בבילינסון שמעדכן כי כל החולים במצב יציב, כאשר מריבתם כבר יצאו מטיפול נמרץ.

 

נאוה
04/07/11 17:20
משתתפת בצערכם הקשה על לכתה של מיקה. החלטתכם לתרום את איבריה היא ההחלטה המכובדת והאצילית ביותר שנדרשתם לקבל בחייכם. בטוחה אני כי כל מי ששומע על כך מעריך אתכם ומשבח את ההחלטה. צריך להיות אדם טוב במיוחד...
משתתפת בצערכם הקשה על לכתה של מיקה.

החלטתכם לתרום את איבריה היא ההחלטה המכובדת והאצילית ביותר שנדרשתם לקבל בחייכם. בטוחה אני כי כל מי ששומע על כך מעריך אתכם ומשבח את ההחלטה. צריך להיות אדם טוב במיוחד על מנת להחליט נכון דווקא ברגעי הצער הגדולים ביותר.

מן השמיים תנוחמו. היו ברוכים!! 
הקלד כתובת לסרטון יוטיוב: