סוכרת סוג-2

כמוניסוכרת סוג-2חדשותאיזו פעילות גופנית היא הטובה ביותר לסוכרתיים?

איזו פעילות גופנית היא הטובה ביותר לסוכרתיים?

חוקרים: שילוב של פעילות אירובית ואימוני התנגדות זו הדרך הטובה ביותר לשליטה על רמות הסוכר בדם

מאת אלה הר-נוי
06/07/14
תגובות 0

(צילום: Shutterstock)
(צילום: Shutterstock)

פעילות גופנית חשובה לבריאות של כולם, אך לחולי סוכרת במיוחד. אימונים גופניים קבועים מסייעים להפחית את רמות הסוכר בדם ולשפר גורמי סיכון בריאותיים אחרים כמו לחץ דם ומשקל. אך איזו פעילות תוביל לתוצאות הטובות ביותר באנשים עם סוכרת סוג 2?

 

כדי לענות על השאלה חוקרים מאוניברסיטת וינה באוסטריה חיפשו מחקרים שבחנו את ההשפעות של שלושה סוגים של פעילות גופנית על מצבם הרפואי של אנשים עם סוכרת סוג 2. הפעילויות שנבדקו במחקרים הן: פעילות אירובית, אימוני התנגדות (חיזוק שרירים) ושילוב של פעילות אירובית ואימוני התנגדות. סך הכל נכללו בניתוח הנתונים 14 מחקרים התערבותיים שכללו יחד 915 משתתפים.

 

התוצאות, שפורסמו בכתב העת Diabetologia, הראו כי במטופלים שאובחנו עם סוכרת סוג 2 פעילות אירובית עשויה להיות יעילה יותר להפחתת רמות ההמוגלובין המסוכרר (מדד המעיד על ממוצע רמות הסוכר בדם של החודשים האחרונים) ורמות הסוכר בדם בצום, בהשוואה לאימוני התנגדות.

 

עוד נמצא כי שילוב של שתי הפעילויות היה עוצמתי יותר בהפחתת רמות ההמוגלובין המסוכרר, רמות הסוכר בדם בצום, רמות השומנים בדם, לחץ הדם הדיאסטולי ומשקל הגוף והעלאת רמות הכולסטרול הטוב, בהשוואה לפעילות אירובית או אימוני התנגדות לבדם.

 

החוקרים מציינים כי העדויות עליהן הם הסתמכו הן מוגבלות, ויש צורך במחקרים נוספים כדי לבחון את הנושא.

 

אין לכם זמן לספורט? נסו "חטיפי התעמלות" 

 

איזו פעילות גופנית היא הטובה ביותר לחולי סוכרת סוג 1?

 

מקור: הודעה לעיתונות, כתב העת Diabetologia

 

קישור:
הקלד כתובת לסרטון יוטיוב: