הפרעות אכילה

כמוניהפרעות אכילהחדשותאיך אנורקטיות שופטות גוף של אחרות?

איך אנורקטיות שופטות גוף של אחרות?

מחקר: נשים הסובלות מאנורקסיה תופסות את גופן באופן שגוי, אך רואות את הגוף של אחרים בצורה מדויקת

מאת אלה הר-נוי
23/08/12
תגובות 0

מי תצליח לעבור בפתח? (צילום: Shutterstock)
מי תצליח לעבור בפתח? (צילום: Shutterstock)

כשהן מסתכלות על עצמן, נשים עם אנורקסיה לא רואות את המציאות ומעריכות שהן גדולות יותר ממה שהן באמת, אך כשהן שופטות גוף של אנשים אחרים, הן מדייקות הרבה יותר. כך הוכיח מחקר חדש שפורסם בכתב העת PLOS ONE.

 

חוקרים צרפתים מבית החולים האוניברסיטאי Lille גייסו 25 מטופלות עם אנורקסיה ו-25 נשים ללא הפרעת אכילה. הם השתמשו בפרוג'קטור כדי להקרין על קיר פתחים דמויי דלתות וביקשו שישפטו אם הם רחבים מספיק כדי שהן יוכלו לעבור דרכם או כדי שאדם אחר העומד לידן יעבור דרכם.

 

החוקרים מציינים כי בניסויים דומים שנערכו בעבר, אנורקטיות חשו שהן לא יכלו לעבור דרך פתחים דומים, גם אם הם היו רחבים מספיק כדי לעשות זאת בקלות.

 

במחקר הנוכחי, החוקרים מצאו כי נשים עם אנורקסיה דייקו כששפטו את היכולת של אנשים אחרים לעבור בפתחים, אך שגו כששפטו את היכולת של עצמן לעבור דרכם. נשים ללא הפרעות אכילה ענו נכון בשני התרחישים.

 

החוקרים מצאו קשר בין התפיסה של הנשים את היכולת שלהן לעבור דרך הפתח וגודל הגוף שהיה להן לפני שהפכו לאנורקטיות. זה מעלה את האפשרות שאנורקטיות עשויות עדיין לחשוב על עצמן כבעלות הגוף הישן שלהן ולא יכולות לראות כמה רזות הן נהיו.

 

 

PLoS ONE 7(8): e43241. doi:10.1371/journal.pone.0043241

קישור:
הקלד כתובת לסרטון יוטיוב: