חוט שדרה

כמוניחוט שדרהחדשותאין אונות וירידה בשמיעה

אין אונות וירידה בשמיעה

מחקר חדש מראה קשר בין ירידה בשמיעה לבין השימוש בתרופה לאין אונות- ויאגרה

מאת מערכת כמוני
18/05/10
תגובות 0

קשר אפשרי בין ויאגרה לירידה בשמיעה
קשר אפשרי בין ויאגרה לירידה בשמיעה

ממצאים שפורסמו בגליון מאי של Archives of Otolaryngology-Head and Neck Surgery מצביעים על אפשרות של אובדן שמיעה לטווח הרחוק בעקבות השימוש בויאגרה(Viagra), ואולי גם בעקבות שימוש בתרופות מסוג( phosphodiesterase type 5 inhibitors (PDE-5i אחרות, דוגמת סיאליס(Cialis) ולויטרה(Levitra), אף שהממצאים על תרופות אלה אינם חד משמעיים.

 

מסתבר מן הממצאים, כי האזהרה של הממשלה הנוכחית לגבי אובדן שמיעה ושימוש בתרופות PDE-5i היא מוצדקת ", אומר מחבר המחקר ד"ר ג 'ראלד מקגווין, פרופסור לאפידמיולוגיה בבית הספר לבריאות הציבור. "למרות מגבלות שיש במחקר זה, מטופלים אשר נוטלים תרופות אלה צריכים להיות זהירים לגבי סימנים ותסמינים של ליקוי שמיעה וכן לבקש טיפול רפואי מיידי כדי למנוע נזק בלתי הפיך.

 

במחקר, אשר נערך בשנים 2003-2006, השתתפו 11,525 גברים מעל גיל 40. גברים שדיווחו על שימוש בתרופות PDE-5i דיווחו  פי שניים על אובדן שמיעה לעומת גברים שלא השתמשו בתרופות אלה. כמו כן, הקשר עם אובדן שמיעה היה חזק יותר אצל משתמשי ויאגרה לעומת משתמשי לויטרה או סיאליס. 

 

במקור, תרופות PDE-5i הופקו לטיפול ביתר לחץ דם ריאתי וכיום משתמשים בהן באופן נרחב לטיפול בבעיות זיקפה. לדעת ד"ר מקגויין "תרופות PDE-5i פועלות על ידי יכולתן להגדיל את זרימת הדם לרקמות מסוימות בגוף. ההשערה היא שהשפעה דומה על רקמות באוזן היא זאת שעלולה לגרום לנזק שמוביל לאובדן שמיעה."

 

למחקר הנוכחי יש מספר מגבלות, הכוללות גודל מדגם קטן של משתמשי סיאליס ולויטרה, תת דיווח על שימוש בתרופה וגורמים נוספים אשר עלולים היו לגרום לאובדן שמיעה.

 

עד לממצאים נוספים, יש להתייחס בזהירות לכל תופעה חריגה שמופיעה בזמן שימוש בתרופה.

 

ניתן לקרוא על מין ומיניות אצל נפגעי חוט שדרה כאן

 

מתוך-ScienceDaily

 

תרגום ועריכה: אנה רייזמן

קישור:
הקלד כתובת לסרטון יוטיוב: