מחלות לב

כמונימחלות לבחדשותאינטליגנציה מסייעת באבחנת זיהומים בלב

אינטליגנציה מסייעת באבחנת זיהומים בלב

מאת מערכת כמוני
27/09/09
תגובות 0

חוקרים ממיו- קליניק, מיניסוטה, פיתחו תוכנה המדמה את המוח האנושי ומסייעת באבחנת זיהומים של הלב ללא צורך בבדיקות חודרניות.


דלקת של פנים הלב (Endocarditis) - מערבת את שכבת הלב הפנימית ולעיתים מערבת את מסתמי הלב ומדוריו השונים ומהווה סיבוך במטופלים עם התקנים תותבים. דלקת כזאת יכולה אף להביא למוות ב 20% מהמקרים למרות טיפול אגרסיבי והסרת ההתקן התותב.

 

בנוכחות סיבוכים שיעור התמותה עולה עד ל 60%.

 

כיום, על מנת לקבוע את האבחנה נדרשת בדיקת אקו דרך הוושט, בדיקה חודרנית הכרוכה בסיכונים. החוקרים פיתחו תוכנת אינטליגנציה מלאכותית והיא קרויה ANN. הידע ואימון התוכנה מוקנים לה על ידי החוקרים, בדומה לאימון מחשב לשחק שח- מט, על ידי הצגת מצבים רבים ומשתנים.

 

תוכנת ה- ANN עברה שלושה אימונים שונים להערכת התסמינים השונים ולקביעת האבחנה. התוכנה מסייעת בקביעת הסיכוי לאבחנה וניחנת בדרגת דיוק גבוהה.

 


במסגרת המחקר נבדקו 189 מטופלים עם דלקת פנים הלב על רקע זיהום של התקן תותב בין השנים 1999-2003. התוכנה נבדקה לאחר מעשה על סמך נתונים שנאספו בשנים אלו. התוכנה דייקה בקביעת האבחנה ב 99% מהמקרים (72 מ 73) כמו כן כשנבדקה על כלל המקרים התוכנה שללה את האבחנה בדיוק רב במעל 50% מהמקרים.

 

Interscience Conference on Antimicrobial Agents and Chemotherapy (ICAAC), Sept 12-15, 2009, San Francisco
 

 

תרגום ועריכה: ד"ר זיו פז

קישור:
הקלד כתובת לסרטון יוטיוב: