חוט שדרה

כמוניחוט שדרהחדשותאינטראקציה חברתית וכאב פיזי

אינטראקציה חברתית וכאב פיזי

זוהה קשר בין אינטראקציה חברתית לבין רגישות לכאב פיזי

מאת מערכת כמוני
09/11/10
תגובות 0

דחייה חברתית עשויה לשכך כאב פיזי (צילום: PantherMedia)
דחייה חברתית עשויה לשכך כאב פיזי (צילום: PantherMedia)

פסיכולוגים מאוניברסיטת טורונטו הראו כיצד אופי של אינטראקציה חברתית משפיע על הרגישות של הפרט לחויית כאב פיזי. לתגלית עשויות להיות השלכות קליניות משמעותיות על יחס רופא-חולה ובכלל על ההרגשה הכללית של אדם על בסיס יומי.

 

"עשרות מחקרים בעשורים האחרונים הוכיחו כי לקשר חברתי לקוי ישנן השלכות בריאותיות רבות, כולל בריאות הלב וכלי הדם, תיפקוד מערכת החיסון, ההתאוששות לאחר ניתוח ועל תוחלת החיים בכלל", אומר טרי ברסוק, אשר מחקרו האחרון פורסם בכתב העת Pain. " המחקר שלנו הוא בין הראשונים שמראה בבני אדם כי תפיסת הכאב הפיזי יכולה להיות מושפעת מיידית על ידי סוגי החוויות החברתיות שיש לאנשים בחיי היומיום."

 

במסגרת המחקר, המשתתפים דירגו את העוצמה ואת האי נעימות של גירויים כואבים לפני ואחרי שהייתה להם אינטראקציה מובנית עם שחקן מיומן אשר הונחה להיות חם וידידותי או לחלופין אדיש. משתתפים אשר חוו אינטרקציה אדישה דיווחו על רגישות פחותה לכאב לאחר האינטראקציה בהשוואה לזו שנמדדה לפני. לעומתם, משתתפים שנחשפו לאינטראקציה חברתית חיובית לא הציגו שום שינוי ברגישות לכאב.

 

אם מפגשים חברתיים שליליים במקצת יכולים לעורר את אפקט שיכוך כאבים, זה לא מן הנמנע כי היפואלגזיה חברתית עשויה להיות משמעותית יותר בשגרת היום יום משחשבנו קודם לכן.

 

מתוך-ScienceDaily

 

תרגום ועריכה: אנה רייזמן

 

קישור:
הקלד כתובת לסרטון יוטיוב: