הפרעות אכילה

כמוניהפרעות אכילהחדשותאינסטגרם נלחמת בהפרעות האכילה

אינסטגרם נלחמת בהפרעות האכילה

אפליקציית שיתוף הצילומים אינסטגרם תחסום תמונות ומשתמשים המעודדים הפרעות אכילה ופגיעה עצמית

מאת אלה הר-נוי
23/04/12
תגובות 0

תוכן המתעד התמודדות עם הפרעות אכילה שלא מעודד הפרעות כאלה לא יחסם (תמונת אינסטגרם של מתמודדת עם אנורקסיה)
תוכן המתעד התמודדות עם הפרעות אכילה שלא מעודד הפרעות כאלה לא יחסם (תמונת אינסטגרם של מתמודדת עם אנורקסיה)

 

האם הרשתות החברתיות יעצרו את הפצת הדימויים המעודדים הפרעות אכילה? אינסטגרם - האפליקציה הפופולארית המאפשרת לתת לצילומים אישיים חזות מיוחדת כמו מראה ישן ונוסטלגי ולשתף את התמונות ברשתות חברתיות – הודיעה על הנחיות חדשות נגד תמונות העלולות לעודד פגיעה עצמית או הפרעות אכילה.

 

בהודעה שפורסמה בסוף השבוע בבלוג של אינסטרגם נמסר כי היא החליטה לפעול לקדם קהילה חיובית ובריאה באמצעות יצירת מדיניות נגד תוכן שמעודד נזק עצמי באופן אקטיבי. מעתה והלאה אינסטגרם לא תאפשר קיום של פרופילים ודימויים המעודדים או מקדמים אנורקסיה, בולמיה או הפרעות אכילה אחרות, פגיעה עצמית או התאבדות.

 

אינסטגרם מבקשת מצרכנים שנתקלים בתוכן שטבעו כזה לסמן את התמונה או המשתמש כמפר של תנאי השימוש, כדי שצוות התמיכה של החברה יבדוק את התוכן. במידה והתוכן אכן מעודד פגיעה עצמית, המשתמש יחסם ללא אזהרה. תוכן המתעד שיקום או התמודדות עם הפרעות אכילה שלא מקדם הפרעות כאלה באופן פעיל לא יחסם.

 

בנוסף, לא ניתן יהיה לחפש חומרים עם תגיות כמו "פרו-אנה" "השראת רזון" ("thinspiration") וכדומה. מילים אחרות שמשתמשים יחפשו כמו "הפרעות אכילה" יביאו לפני תוצאות החיפוש להודעת מערכת שמזהירה מפני חשיפה לתכנים כאלה ומפנה את המשתמשים לקבלת תמיכה.

 

ההחלטה של אינסטגרם חשובה מאוד, במיוחד לאור כך שנקנתה על-ידי הרשת החברתית הענקית פייסבוק, מה שמחזק את מעמדה. מחקרים כבר מצאו כי שימוש ברשתות חברתיות כמו פייסבוק קשור לסיכון מוגבר להפרעות אכילה ובעיות נפשיות אחרות.

 

 

בואו לדבר על זה בקיר קהילת הפרעות אכילה 

קישור:
הקלד כתובת לסרטון יוטיוב: