מידעהצהרת נגישות
תצוגת צבעים באתר(* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג chrome ו- firefox)תצוגה רגילהמותאם לעיוורי צבעיםמותאם לכבדי ראייהא+ 100%א-סגירה

אוסטאופורוזיס

כמוניאוסטאופורוזיסחדשותאירופה: מאות תרופות טבעיות יאסרו לשימוש

אירופה: מאות תרופות טבעיות יאסרו לשימוש

בקרוב יכנס לתוקף חוק אירופאי המחייב את היצרנים לרישום ובדיקות קפדניות של טיפולים טבעיים

מאת אלה הר-נוי
04/01/11
תגובות 0

מרבית תוספי התזונה והתכשירים הצמחיים לא יעמדו בתנאים שדורש החוק (צילום: panthermedia)
מרבית תוספי התזונה והתכשירים הצמחיים לא יעמדו בתנאים שדורש החוק (צילום: panthermedia)

 

חוק חדש שיכנס לתוקפו בחודש מאי הקרוב באירופה, יביא לכך שמאות מוצרים כמו עשבי מרפא ותוספי תזונה יאסרו למכירה. לפי החוק, יש צורך לעבור רישום ובדיקות קפדניות של הטיפולים המשלימים, כפי שנעשה עם תרופות רגילות.

 

החוק אושר בשנת 2004 כתגובה לדאגות הולכות וגוברות על ההשפעות השליליות שנגרמו בשל שימוש בתוספי תזונה ותכשירים צמחיים. הרשויות בבריטניה פרסמו יותר מ- 12 אזהרות הקשורות לבטיחות מוצרים שונים בשנתיים האחרונות, ביניהן אזהרה על אריסטולוכיה, צמח רעיל שגרם לאי ספיקת כליות בשתי נשים. מאז שהחוק אושר, ליצרנים ניתן זמן עד שנת 2011 להיערך לרישום המוצרים.

 

ההנחה היא שמרבית תוספי התזונה והתכשירים הצמחיים לא יעמדו בתנאים שדורש החוק בעניין איכות ובטיחות- תנאים שיהיו זהים לאלה של תרופות, בין היתר בשל עלות המחקרים שידרשו והבדיקות של המוצרים ובגלל תהליך הרישום הארוך והקפדני.

 

בישראל אין פיקוח מספק על שוק התוספים וצמחי המרפא ואין חוק המחייב לבדוק מוצרים אלה מבחינת יעילות ובטיחות כפי שנדרש עם תרופות. משרד הבריאות רק אוסר לציין כי התכשירים הם בעלי סגולות ריפוי.

 

 

למידע נוסף באתר האינדיפנדנט

 

עוד כתבות בריאות באתר מוטק'ה

הקלד כתובת לסרטון יוטיוב: