הפרעות אכילה

כמוניהפרעות אכילהחדשותאכילה, אשמה ודימוי גוף

אכילה, אשמה ודימוי גוף

נערות רבות חשות אשמה לגבי אכילה, על רקע הלחץ החברתי לרזון – כך עולה ממחקר חדש שפורסם בארצות הברית.

מאת מערכת כמוני
12/08/10
תגובות 0


כ – 50% מהנערות מתייסרות בחרדה כאשר הן פותחות שקית של חטיף או בר של שוקולד. המגמה המטרידה הזאת הודגשה במחקר חדש שהציע כי למיליוני נערות יש יחסים מטרידים עם מזון.

 

ידוע כבר שנערות, יותר מנערים, הן בעלות נטייה גבוהה להתמודדות עם לחצים ולהתנחמות מול עצב ע"י אכילה. עובדות אלה, לצד הידיעה שבנות עושות ככלל פחות פעילות גופנית בהשוואה לבנים, מדגישות את הסיכון הגבוה יותר להתפתחות של משקל עודף ובעיות בריאותיות.

 

אחד מכל שלושה ילדים היום בארצות הברית מוגדר כסובל מעודף משקל. לצד נתון מדאיג זה, כ – 40% מהנערות בגילאי 11-15 חשות אשמה לגבי מה שהן אוכלות והן בדרך כלל עושות דיאטות רבות כתוצאה מכך.

 

המחקר החדש בדק ומצא שכ – 34% מהנערות אוכלות שהן עצובות (בהשוואה ל21% מהנערים). כך גם הנסיון להתנחם ולהירגע ע"י אכילה מוביל בסופו של דבר לתחושות של אשמה.

 

ככלל, על נשים יש לחץ גדול יותר בנושא של משקל ומראה חיצוני. זה מתחיל כבר בגילאים צעירים ביותר, וייתכן אף שהחוויה הזאת "נלמדת" מדמות האם.

 

בכל מקרה, יש עדויות לכך שבקרב משפחות אשר אוכלות יחד את הארוחות שלהם יש גישה הגיונית ונבונה יותר לגבי דיאטות. הילדים מושפעים מהמזון שהוריהם מציעים להם, מדימוי הגוף של ההורים ומהרגלי האכילה של ההורים.

 

גם מחקר זה, כמו רבים בתחום, מסכם כמה חשוב להדגיש אכילה בריאה ולא אכילה רזה.

 

 

 

www.dailymail.co.uk/femail/article-1301635/Almost-half-young-girls-feel-guilt-eat.html

 

תרגמה וערכה: מיכל אפק

 

קישור:
הקלד כתובת לסרטון יוטיוב: