טרשת נפוצה

הקופקסון החדש

טבע מוציאה גרסה חדשה של תרופת הקופקסון לטרשת נפוצה, המכילה מינון כפול ומוזרקת רק 3 פעמים בשבוע

מאת ערן ברקוביץ'
03/02/14
תגובות 4

(צילום: אתר חברת טבע)
(צילום: אתר חברת טבע)

מנהל המזון והתרופות האמריקאי (ה-FDA) אישר את המינון החדש של תרופת הקופקסון, המיועדת לאנשים עם מהלך התקפי של מחלת הטרשת הנפוצה.

 

תרופת הדגל הוותיקה של חברת טבע בדרך כלל מוזרקת למטופלים מידי יום. לעומת זאת, את הגרסה החדשה המכילה מינון כפול, מזריקים רק שלוש פעמים בשבוע.

 

האישור התבסס על יעילות ובטיחות הטיפול, כפי שהוצג בניסוי קליני שלב 3 שהשווה את הגרסה החדשה של הקופקסון לטיפול דמה (פלצבו).


תוצאות המחקר שפורסמו בכתב העת המדעי Annals of Neurology, הראו כי הזרקה של 40 מ"ג/מ"ל, 3 פעמים בשבוע, מפחיתה התקפים ב-34% בהשוואה לפלצבו, ומפחיתה באופן משמעותי את הופעתם של נגעים חדשים בסריקות ה-MRI. לא נמצאו תופעות לוואי מסוכנות במינון החדש. תופעות הלוואי המרכזיות היו תופעות עוריות, בדומה לגרסה הרגילה של זריקות הקופקסון. 


המחקר לא השווה בין המינון החדש של הקופקסון למינון הישן, כך שאין מידע מבוסס לגבי ההבדלים במידת היעילות. חברת טבע ציינה כי המינון הנמוך שנלקח באמצעות זריקה מידי יום, ימשיך להיות זמין למטופלים.

 

 

   לפרטים נוספים באתר Wayne State University
 

ערן-ברקוביץ
02/03/14 18:38

שלום יאיר

לטבע יש גם פיתוח של תרופה אוראלית לטרשת נפוצה, בינתיים נקראת לקווינימוד. כעת הם בסיומם של הניסויים ומנסים לצלוח את רשויות הבריאות והתרופות האמריקאית והאירופאית. כעת הדעות לגבי ה...

שלום יאירלטבע יש גם פיתוח של תרופה אוראלית לטרשת נפוצה, בינתיים נקראת לקווינימוד. כעת הם בסיומם של הניסויים ומנסים לצלוח את רשויות הבריאות והתרופות האמריקאית והאירופאית. כעת הדעות לגבי התרופה מעורבות, יש הנוטים לאשר אותה ויש הרואים בעייתיות בחלק מהניסויים. אני מאמין שעד סוף 2014 נדע את גורלה של הלקווינימוד (התרופה האוראלית של טבע לטרשת נפוצה). וכמובן פה באתר נמשיך לעקוב ולדווח - כמו תמיד...


יאיר5
02/03/14 14:15
אני שמעתי על לקווינימוד לפני מספר שנים.לפי הפרסומים ההצלחה של לקווינימוד היא חלקית. היעילות שלה היא כמו קופקסון.אני מצפה מחברה כמו טבע להוציא תרופה יותר טובה.
ערן-ברקוביץ
05/02/14 5:37

יש ניסיון רק בעקבות הניסוי שנערך, כפי שפורסם בכתב העת המדעי Annals of Neurology: http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/23686821

או ליתר דיוק כנראה והניסיון הקיים מתבסס על 943 הנבדקים שק...

יש ניסיון רק בעקבות הניסוי שנערך, כפי שפורסם בכתב העת המדעי Annals of Neurology: http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/23686821או ליתר דיוק כנראה והניסיון הקיים מתבסס על 943 הנבדקים שקיבלו את המינון החדש. חברת טבע רק קיבלה את אישור ה- FDA וייקחו להם עוד כמה חודשים עד שהטיפול יהיה זמין, כך שעדיין לא רלוונטי לשקול מעבר לטיפול.אני מאמין שמאז פרסום המאמר נערכים עוד כמה ניסויים שעדיין לא פורסמו ויש עוד ניסיון עם כמה מאות נבדקים נוספים (הערכה לא מבוססת שלי)


דנה100
04/02/14 20:28
האם יש ניסיון מספיק עם הקופקסון החדש או אולי עדיף הזריקות היום יומיות אני צריכה להתחיל אבל עדיין לא אישרו לי במכבי
תודה!
קישור:
הקלד כתובת לסרטון יוטיוב: