מידעהצהרת נגישות
תצוגת צבעים באתר(* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג chrome ו- firefox)תצוגה רגילהמותאם לעיוורי צבעיםמותאם לכבדי ראייהא+ 100%א-סגירה
כמוניסרטןחדשותהשמנה עשויה להעלות סיכון לסרטן השחלות

השמנה עשויה להעלות סיכון לסרטן השחלות

דו"ח חדש של המכון האמריקאי לחקר סרטן והקרן העולמית לחקר סרטן קושר בין משקל הגוף לסרטן השחלות


(צילום: Shutterstock)
(צילום: Shutterstock)

משקל עודף מעלה את הסיכון של נשים לפתח סרטן השחלות. כך עולה מדו"ח מקיף של המכון האמריקאי לחקר סרטן (AICR) והקרן העולמית לחקר סרטן (WCRF).

 

המשמעות: סרטן השחלות מתווסף כעת לרשימה ההולכת וגדלה של סוגי סרטן שהסיכון לפתחם קשור לעודף שומנים בגוף. הרשימה כוללת סרטן השד לאחר גיל המעבר, סרטן המעי הגס, סרטן רירית הרחם, סרטן הוושט, סרטן הכליה, סרטן כיס המרה וסרטן הלבלב.

 

הדו"ח שנכתב כחלק מפרויקט העדכון המתמשך (CUP) של שני ארגוני חקר הסרטן המובילים, ניתח 128 מחקרים שבחנו כיצד תזונה, משקל ופעילות קשורים לסרטן השחלות. 25 המחקרים שהתמקדו במשקל כללו 4 מיליון נשים, מתוכן 16,000 פיתחו סרטן השחלות.

 

המומחים מצאו קשר מינון-תגובה בין השמנה לסרטן השחלות: עליה של 6% בסיכון לפתח סרטן השחלות על כל עליה של 5 נקודות במדד מסת הגוף (BMI). הסיכון המוגבר היה משמעותי החל מ-BMI של 28.5.

 

מהדו"ח עולה כי קיימת דרך המאפשרת לנשים להפחית את הסיכון שלהן לפתח סרטן השחלות – סרטן שלא ידוע הרבה על מניעתו – שמירה על משקל תקין.

 

 

חשבי את ה-BMI שלך

 

AICR/WCRF Continuous Update Project Report: Ovarian Cancer, March 2014

 

הקלד כתובת לסרטון יוטיוב: