חוט שדרה

כמוניחוט שדרהחדשותכך תבחרו את כורסת הקימה הטובה ביותר עבורכם

כך תבחרו את כורסת הקימה הטובה ביותר עבורכם

בחירה נכונה של כורסאות קימה דורשת הגדרת צרכים, השוואת דגמים על פי המפרט המלא והתאמה לסביבה. מאיפה מתחילים? ועל מה שמים דגש? הבאנו את כל התשובות

מאת אמריקן קומפורט
14/02/20
תגובות 0

(צילום באדיבות אמריקן קומפורט)

 

כורסאות המסייעות בקימה וישיבה יכולות לסייע רבות ולשפר את איכות חייהם של אנשים עם מגבלות ניידות, קשישים ונשים בתקופת ההיריון או ההנקה.

 

התמיכה הטובה ביותר ניתנת באמצעות כורסאות קימה חשמליות שמתרוממות עם מושב מוגבה שיוצר בכורסה זווית קרובה לעמידה ועם מנגנון ייעודי להטיית הגב – כדי לעבור ממצב של ישיבה או שכיבה נוחה למצב בטיחותי של עמידה.

 

המגוון הגדול של כורסאות קימה עלול להקשות על בחירה נכונה של הדגם המתאים. אז מה עושים? ריכזנו 5 עצות חשובות.  

 

1. הגדירו את הצורך

 

הכי חשוב לבחור כורסאות קימה בהתאם לשימוש הצפוי. בקטלוגים של כורסאות ברשתות המובילות ניתן לזהות הבדל בין כורסאות לשימוש מוסדי - שמיועדות לשרת צרכים רפואיים, כורסאות לשימוש ביתי שמותאמות לאנשים שסובלים מבעיות תפקוד וכורסאות נוחות שמציעות עיסוי ומנוחה.

 

כאשר הצורך הוא רפואי, צריך להציב את הבטיחות בראש סדר העדיפויות ולוודא יכולת של המשתמש להפעיל את הכורסה.

 

אפשר גם לנסות שתיים-שלוש כורסאות מכל קטגוריה ולאחר מכן לבחור את הדגם שהכי רלוונטי לאופי השימוש ולצורך הקיים.

 

2. בדקו את המפרט

 

המפרט המלא המפורסם על ידי היצרן יספק לכם אינדיקציה מצוינת לגבי מידת ההתאמה של כורסת קימה מסוימת לבין הצרכים שלכם. ראשית בדקו האם הכורסה מגיעה בריפוד בד או ריפוד ויניל שמקל על תחזוקה וניקוי כתמים. שנית, ודאו שהכורסה חשמלית ובררו גם לגבי מספר המנועים.

 

מעבר לכך, הכורסה צריכה לכלול מושב בעל קפיצים מחוזקים ושכבת ספוג שמאפשרת ישיבה ממושכת ותמיכה אופטימאלית.

 

הדגמים המומלצים האם אלה שמגיעים לתנוחת שכיבה כמעט מלאה (180 מעלות) ועוזרים בקימה למצב עמידה באופן הדרגתי כדי לשמור על הבטיחות. מומלץ לבחור בדגם שמאפשר גם הרמת רגליים להקלה במצבי נפיחות.

 

מומלץ גם לבדוק מה כושר הנשיאה המקסימאלי של הכורסה בק"ג והאם היא מתאימה לבעלי קומה ממוצעת או לאנשים גבוהים במיוחד.

 

3. התאימו את הכורסה לסביבה

 

הטעות הנפוצה היא לבחור כורסת קימה באולם תצוגה, בלי לקחת בחשבון את התנאים בסלון של הבית – או בכל חדר אחר שאליו היא מיועדת.

 

בפועל, רק כורסה שתתאים לסביבה מבחינת מידות גובה, אורך, אורך פתוח, רוחב כללי, רוחב מושב, עומק מושב וגובה משענת תוכל לשרת את צרכי קהל היעד ולתרום להם ברמה היום-יומית.

 

במילים אחרות, הסביבה שבה מציבים כורסת קימה חשובה לא פחות מהדגם או המפרט. אם רוצים ליהנות מהכורסה ולשפר את איכות החיים בלי להתפשר על שיקולי בטיחות, צריך למצוא את המקום המתאים עבורה ולבדוק את המידות בס"מ.

 

4. התייעצו עם אנשי מקצוע

 

התייעצות עם אנשי מקצוע במקרה של כורסאות קימה היא חשובה מאוד, משום שמדובר פתרון לאוכלוסיות בעלות מגבלות ניידות כמו נשים בהריון ומבוגרים, אשר זקוקות להכוונה מאיש מקצוע שיתאים את הכורסה בדיוק לצרכיהן, לרבות בעיות בריאות שונות. איש המקצוע במקרה הזה יהיה לרוב המוכר בחנות אשר מכיר עולם המוגבלות בניידות ואת המוצרים השונים, ויודע לבצע את ההתאמה.

 

5. אל תתפשרו על איכות

 

המחיר אינו השיקול המרכזי בבחירת הכורסה הנכונה. חשוב לזכור שכאשר משקיעים בבחירת כורסה טובה, איכותית וחזקה - בטווח הארוך זה משתלם, ובמקרים מסוימים אף עשוי לחסוך את הצורך ברכישת אביזרי עזר וניידות אחרים.

 

קישור:
הקלד כתובת לסרטון יוטיוב: