מידעהצהרת נגישות
תצוגת צבעים באתר(* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג chrome ו- firefox)תצוגה רגילהמותאם לעיוורי צבעיםמותאם לכבדי ראייהא+ 100%א-סגירה
כמוניהשמנהחדשותלמה כדאי לשתות מיץ רימונים

למה כדאי לשתות מיץ רימונים

מחקרים חדשים מראים מדוע מיץ רימונים טוב לבריאות: הרימון שומר על פעילות הלב ומונע נזקי השמנה וסוכרת


עוד ועוד מחקרים מצביעים על יתרונות הרימון (צילום: אתר סטוק פוטוז)
עוד ועוד מחקרים מצביעים על יתרונות הרימון (צילום: אתר סטוק פוטוז)

 

הרימון הוא אחד משבעת המינים שבהם התברכה ארץ ישראל ואין כמו ראש השנה כדי להיזכר בסגולותיו. לשם כך הבאנו שלושה מחקרים חדשים על יעילות הרימון בשמירה על הלב, בהפחתת נזקי ההשמנה ובמניעת עליית לחץ דם אצל חולדות סוכרתיות.

 

המחקר הראשון מראה כיצד מיץ הרימונים שומר על הלב. המחקר נערך בהודו על חולדות שהחוקרים גרמו להן תהליכי פגיעה בלב. החוקרים הראו שבחולדות שקיבלו מיץ רימונים 30 יום לפני הפגיעה, הייתה מניעה של עלייה בנפח הלב, היקף אוטם לב קטן הרבה יותר, פחות חמצון שומנים, פחות אנזימים פוגעים והפעלה גבוהה יותר של תהליכי הגנה, מאשר בקרב החולדות שלא קיבלו מיץ רימונים.

 


Cardiovasc Toxicol. 2010, 10(3), 174-80

 

 

המחקר השני מראה כי מיץ רימונים מיטיב עם מצב כלי הדם של בני נוער שמנים. המחקר נערך באירן על 30 צעירים בני 12-15 עם סינדרום מטבולי (השמנה, סוכרת, לחץ דם או יתר שומנים בדם). הנבדקים התבקשו לשתות מיץ ענבים (18 מ"ל לכל ק"ג במשקל) או כוס מיץ רימונים טבעי ליום במשך חודש. בבדיקות כושר התרחבות העורקים (הפעילות האנדותליאלית) נראה שיפור בשתי הקבוצות. השיפור נראה בקרב אלה ששתו מיץ רימונים כבר לאחר 4 שעות משתיית המיץ.

 


Cardiol Young. 2010, 20(1), 73-77

 

 

המחקר השלישי הראה כי מיץ רימונים גם מונע עליית לחץ דם אצל חולדות סוכרתיות. לחולדות סוכרתיות יש נטייה לעליה בלחץ דם שאותה ניתן להשרות גם באופן מלאכותי (על ידי מתן הפפטיד Ang II). כשהחוקרים נתנו לחולדות הסוכרתיות תרכיז רימונים במשך 4 שבועות, הם הצליחו לעכב את התפתחות לחץ הדם הגבוה גם כשנתנו להן את הפפטיד שמעלה אותו.

 


Phytother Res. 2010, Suppl 2, S196-203
 

 

למקבץ מחקרים נוסף על יעילותו של מיץ הרימונים בשמירה על בריאותנו.

 

 

תרגום ועריכה: ד"ר דינה ראלט

ד-ר-דינה-ראלט-PhD
05/11/17 18:51

עוד מחקרים על תרומתם של הרימונים לבריאות

ד-ר-דינה-ראלט-PhD
20/07/17 20:25

הרימונים שומרים על בריאות העורקים

הקלד כתובת לסרטון יוטיוב: