מידעהצהרת נגישות
תצוגת צבעים באתר(* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג chrome ו- firefox)תצוגה רגילהמותאם לעיוורי צבעיםמותאם לכבדי ראייהא+ 100%א-סגירה

מחלות לב

כמונימחלות לבחדשותמה קורה בליבם של ילדים שמנים?

מה קורה בליבם של ילדים שמנים?

לבבותיהם של ילדים עם השמנת יתר מראים סימנים של מחלת לב שלרוב נראים בבני גיל העמידה

מאת מערכת כמוני
28/10/10
תגובות 1

כבר בגיל 13 אבי העורקים נוקשה (צילום: panthermedia)
כבר בגיל 13 אבי העורקים נוקשה (צילום: panthermedia)

 

מחקר חדש מצא כי ילדים עם השמנת יתר מראים סימנים למחלת לב שרופאים מצפים לראות במבוגרים בגיל העמידה.

 

החוקרים בדקו 63 ילדים עם השמנת יתר והשוו אותם לקבוצת ביקורת של 55 ילדים במשקל תקין. גילם הממוצע של הילדים היה 13. לחץ הדם של הילדים נמדד, בוצעו הערכות של שומנים בדם ומסת הגוף שלהם נמדדה. לאחר מכן הילדים עברו אולטרה-סאונד של הלב וכלי הדם על מנת למדוד באיזו מהירות הדם זורם באבי העורקים, מה שמאפשר להעריך את קשיחותו.

 

החוקרים מצאו כי לחץ הדם הסיסטולי היה גבוה יותר רק במעט בקרב ילדים עם השמנת יתר. גם השומנים בדם ורמות הכולסטרול היו בתקן הנורמה. אבל, למרות שהסימנים האחרים היו תקינים, אבי העורקים של ילדים שמנים היה נוקשה באופן שלרוב נצפה בקרב מבוגרים עם מחלות לב.

 

החוקר הראשי ד"ר קווין האריס מ- British Columbia Children's Hospital אמר בקונגרס הקרדיווסקולארי הקנדי שזה כאילו תהליך ההזדקנות של אבי העורקים אצלם הואץ. נוקשות מוגברת של אבי העורקים היא גורם מנבא חזק למחלות לב עתידיות ותמותה במבוגרים.

 

כעת החוקרים מתכננים לבדוק אם הקשיחות המוגברת של אבי העורקים היא הפיכה עם שיפור בתזונה ובפעילות הגופנית בקרב הילדים השמנים.

 

 


תרגום ועריכה: אלה הר-נוי

 

 

Canadian Cardiovascular Congress 2010

ד-ר-דינה-ראלט-PhD
30/10/10 17:12
הקלד כתובת לסרטון יוטיוב: