מידעהצהרת נגישות
תצוגת צבעים באתר(* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג chrome ו- firefox)תצוגה רגילהמותאם לעיוורי צבעיםמותאם לכבדי ראייהא+ 100%א-סגירה

קשב וריכוז

כמוניקשב וריכוזחדשותמחקר: אסתמה מעלה את הסיכון להפרעות קשב וריכוז

מחקר: אסתמה מעלה את הסיכון להפרעות קשב וריכוז

בנוסף מצאו החוקרים כי אי סבילות לחלב מעלה את הסיכון להפרעות קשב עוד יותר


(צילום: Shutterstock)
(צילום: Shutterstock)

מחקר חדש שפורסם בכתב העת Annals of Allergy, Asthma & Immunology מצא כי ילדים שלקו באסתמה בילדות נמצאים בסיכון גבוה יותר לסבול מהפרעות קשב וריכוז. עוד מצאו החוקרים כי אצל ילדים הסובלים מאי סבילות לחלב הסיכון ללקות בהפרעות קשב וריכוז גדולה עוד יותר.


החוקרים מציינים כי מספר הילדים המאובחנים בהפרעות קשב וריכוז, אסתמה ואלרגיות אחרות נמצא במגמת עלייה בשנים האחרונות והם יצאו לבדוק האם יש קשר בין המגמות הללו.


במסגרת המחקר נבדקו שתי קבוצות . בקבוצה האחרת 884 ילדים הסובלים מהפרעות קשב וריכוז, ובקבוצה השניה 3,536 ילדים שאינם סובלים מהפרעות קשב וריכוז. הרופאים מצאו כי בקרב ילדים שיש להם הפרעות קשב וריכוז 34% סובלים גם מאסתמה, ו-35% שסובלים מאלרגיה כלשהי.


החוקרים מעלים סברה כי לתרופות שאותם מקבלים הילדים יש השפעה על סיכון המוגבר להפרעות קשב וריכוז, אך מדובר בהשערה שטרם נבדקה ויש לערוך מחקרים נוספים על מנת לאשש או להפריך אותה. בכל מקרה מציינים החוקרים כי יש קשר בין הדברים והוא ראוי למחקר נוסף.

 

Annals of Allergy, Asthma & Immunology
Volume 111, Issue 2 , Pages 102-106.e2, August 2013

הקלד כתובת לסרטון יוטיוב: