מידעהצהרת נגישות
תצוגת צבעים באתר(* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג chrome ו- firefox)תצוגה רגילהמותאם לעיוורי צבעיםמותאם לכבדי ראייהא+ 100%א-סגירה

מחלות לב

כמונימחלות לבמדריכיםמרגישים שהלב מחסיר פעימה?

מרגישים שהלב מחסיר פעימה?

פעימות מוקדמות עלולות לגרום לתחושה שהלב מחסיר פעימה או למספר פעימות לב רצופות ומהירות. האם זה מסוכן?


(צילום: Shutterstock)
(צילום: Shutterstock)

לעיתים עלולה להיווצר תחושה שהלב מחסיר פעימה או מפסיק לעבוד לרגע. במקרים כאלה, מה שאתם חשים זה בעצם פעימות נוספות לפעימות הרגילות, פעימות מיותרת, או כפי שהן מכונות 'פעימות מוקדמות'.

 

מה גורם לתחושה?

 

התחושה של החסרת הפעימה או הפסקה רגעית בפעילות הלב נובעת מכך שאחרי פעימה מוקדמת הלב לוקח רגע לנוח ואז מתחיל מחדש. לעיתים אנחנו נרגיש את הפעימה שמופיעה לאחר ההפסקה כפעימה חזקה במיוחד.

 

האם פעימות מוקדמות תמיד יתבטאו בתחושה של החסרת פעימה?

 

ברוב המקרים כלל לא נחוש בפעימות המוקדמות. במקרים שהאדם כן חש בפעימה מוקדמת, לא תמיד התחושה שנוצרת היא של החסרת פעימה. לעיתים הפעימות המוקדמות יבואו לידי ביטוי בתחושה של מספר פעימות לב רצופות ומהירות.

 

האם זה מסוכן?

 

קיימים שני סוגים של פעימות מוקדמות - כאלה שמגיעות מהעליות וכאלה שמגיעות מהמחדרים. באופן כללי הפעימות מהחדרים יותר משמעותיות מאלה שמגיעות מהעליות, אבל, למרות שהתחושה עלולה להיות מפחידה, למרבית הפעימות המוקדמות אין משמעות והן אינן דורשות טיפול. התופעה של פעימות מוקדמות שכיחה מאוד, אבל כאמור, רוב האנשים לא מודעים להפרעה וזו גם לא מסכנת אותם.

 

מתי צריך לפנות לרופא?

 

במידה והאדם שחש בפעימות מוקדמות סובל ממחלת לב, חייבים לפנות לרופא. גם אם אדם חש באי סדירות של הדופק לעיתים קרובות, מומלץ שיפנה לרופא ליתר ביטחון למקרה הנדיר שזה נגרם בשל מחלת לב או מחלה אחרת שלא אובחנה. יש אנשים בריאים שחשים בהפרעה וזה יכול להטריד אותם מאוד. לכן למרות שזה לא מהווה סיכון, לפעמים רופא יוכל לרשום טיפול תרופתי מונע קל.

 

 

יעוץ מקצועי: פרופ' דורון זגר, מנהל היחידה לטיפול נמרץ לב במרכז הרפואי סורוקה ומזכיר האיגוד הקרדיולוגי

 

עדכון אחרון: ינואר 2017 

 

 

מיא
09/09/20 10:53

לדעתי כדאי לא להזניח גם אם לא סובלים ממחלות לב נוספות. התחושה הזו ש "הלב מחסיר פעימה" יכולה להפחיד ולעלות לחץ, דבר שבעצמו לא טוב ללב. אם המצב חמור, ויש מחלות לב ובעיות לחץ דם וכו' כדאי לפנות לרופא ולא להזניח אבל גם אם המצב לא חמור, לדעתי כדאי לטפל. אם לא רוצים לפנות ישר לטיפול רפואי, ניתן להיעזר ברפואה טבעית כדי להפחית את לחץ מסביב לתופעה. יש גם מטפלים טבעים שעובדים בשילוב עם רופאי לב ואז ניתן להרוויח משני העולמות :-)

הקלד כתובת לסרטון יוטיוב: