קשב וריכוז

כמוניקשב וריכוזחדשותמתקשים לישון בלילה? כך תסדרו את חדר השינה בצורה מיטבית לשינה

מתקשים לישון בלילה? כך תסדרו את חדר השינה בצורה מיטבית לשינה

הסביבה בה אנו ישנים משפיעה על הזמן שייקח לנו להירדם ועל איכות השינה. ריכזנו עצות שיסייעו לשפר את השינה ואת איכות החיים באמצעות סידור נכון של חדר השינה

מאת גוד נייט סנטר
12/05/20
תגובות 0

(צילום: אתר pexels)

 

לפי המלצות של קרן השינה הלאומית בארה"ב, משך השינה המומלץ למבוגר עד גיל 65 הוא 9-7 שעות שינה. מחקרים מראים שחסר שעות שינה או פגיעה באיכות השינה מעלים את הסיכון להשמנה, מחלות לב, סוכרת, כאבי ראש ודיכאון. חסר שינה גם פוגע במהירות התגובה, בזיכרון ובכושר השיפוט.

 

מה מפריע לנו לישון? רובנו מייחסים לבעיות שינה סיבות פיזיולוגיות או פסיכולוגיות. כמובן שלסיבות כאלה יש השפעה רבה על איכות השינה, אבל אי אפשר להתעלם מהסביבה שבה אנחנו נמצאים.

 

הסביבה של חדרי שינה עשויה להשפיע על הזמן שייקח לנו להירדם, על איכות השינה שלנו ועל איך שנרגיש כשנתעורר. בטווח הארוך, סביבה שמעודדת שינה טובה יכולה גם להשפיע לטובה על התזונה ולשפר את איכות החיים.

 

ריכזנו הצעות מעשיות לסידור מחדש של חדר השינה שיעזרו לכם לישון טוב יותר, כבר מהלילה:

 

1. סידור מיטה

 

החלפת כלי מיטה פעם-פעמיים בשבוע תסייע לשמור על היגיינה. מעבר לכך, אם מסדרים את המיטה מדי יום, התחושה נעימה יותר כשנכנסים אליה, משתפרת התחושה הכללית ואז קל יותר לנקות את הראש ולהירדם.

 

אם למשל תשקיעו במצעים איכותיים ונעימים, תרצו להיכנס למיטה ותרגישו נינוחים בשלבי המעבר בין ההירדמות לשינה.

 

2. בחירת מזרון וכרית נוחים

 

כרית אורטופדית ומזרון בריא חשובים לשינה טובה יותר בלילה. המזרון שאתם בוחרים צריך לתמוך בכל הנקודות הרגישות של הגוף, להתאים לתנוחה שבה אתם רגילים לישון ולהיות גם בגודל שיאפשר התנהלות נכונה בחדר.

 

3. אוורור וחושך

 

חדר שינה שמתאים לשינה הוא חדר חשוך ומאוורר. כדאי להקפיד להחשיך את החדר באמצעות וילונות ולוותר על תאורה מלאכותית.

 

4. הפחתת רעשים

 

רבים שסובלים מהפרעות שינה מתקשים להירדם בגלל כל שינוי קטן בסביבת חדר השינה שלהם. במקרים כאלה, ההמלצה היא לאטום את החלונות גם בשביל לא לאפשר לקרני האור לחדור פנימה וגם כדי להשיג שקט.

 

בנוסף, עדיף להוציא מחדר השינה כל מכשיר שעלול לייצר רעש שיפריע לכם.

 

5. שינוי הרגלי אכילה

 

גורמים רבים בתפריט ובהרגלי התזונה משפיעים על איכות השינה שלנו. זה מתחיל עם קפאין שיש לו השפעה מעוררת, ממשיך עם אלכוהול שאמנם עוזר להירדם אבל מפריע לרציפות השינה וכולל גם ארוחות גדולות שמכבידות על הקיבה. גם מזונות מסוימים כמו מאכלים חריפים או שומניים עשויים להפריע לכם לישון.

 

בניסיון לשפר את איכות השינה מומלץ להימנע מארוחות גדולות לפני השינה. מומלץ גם להימנע מצריכת קפאין בשעות הערב ומצריכה מופרזת של אלכוהול.

קישור:
הקלד כתובת לסרטון יוטיוב: