מידעהצהרת נגישות
תצוגת צבעים באתר(* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג chrome ו- firefox)תצוגה רגילהמותאם לעיוורי צבעיםמותאם לכבדי ראייהא+ 100%א-סגירה
כמוניהשמנהחדשותעבודה מול מחשב מעלה דחף למתוקים

עבודה מול מחשב מעלה דחף למתוקים

מחקר: ישיבה מול מחשב גורמת לנו להשתוקק למזון שומני, שוקולד ומתוקים אחרים

מאת מערכת כמוני
20/07/10
תגובות 0

המתנדבות שעבדו על מחשב צרכו לאחר מכן 230 קלוריות יותר מאלה שנחו (צילום: אתר panthermedia)
המתנדבות שעבדו על מחשב צרכו לאחר מכן 230 קלוריות יותר מאלה שנחו (צילום: אתר panthermedia)

 

מחשבים עלולים לגרום לנו להשמין ולא רק בשל העובדה שאנו יושבים על התחת ולא זזים. מחקר חדש מראה שבהייה במסך המחשב גורמת לנו לפתח תאבון למתוקים כמו שוקולד, עוגות ועוגיות. החוקרים שהציגו את ממצאיהם בכנס הבינלאומי להשמנת יתר בסטוקהולם, מאמינים כי המתח הנפשי הכרוך בעבודה מול מחשב מעורר שינויים ברמת הסוכר בדם וברמות ההורמונים שמרמים את המוח באופן שיחשוב שהוא שרף קלוריות רבות ושיש למלא את מקומן.

 

חוקרים מאוניברסיטת קופנהגן ביקשו מקבוצת סטודנטיות לכתוב סיכום של טקסט על מחשב ומקבוצה אחרת פשוט לנוח למשך 45 דקות. אלה שביצעו את המטלה הממוחשבת שרפו רק 3 קלוריות יותר מהאחרות, אבל אכלו הרבה יותר כשקיבלו גישה לבופה עשיר לאחר מכן. אותן נשים צרכו לאחר המשימה 230 קלוריות יותר, שמקורן בעיקר ממאכלים שומניים ושוקולד.

 

ניסויים שערכו החוקרים הראו כי העבודה מול המחשב גרמה לרמות הסוכר בדם להיטלטל ולהורמוני הרעב לעלות. כתוצאה מכך, הסטודנטיות זללו אוכל שגופן לא היה זקוק לו.

 

לכן, לישיבה מול מחשב אפקט כפול: לא מבצעים פעילות פיזית ולכן לא מאבדים קלוריות ובמקביל היא גם מגבירה תאבון.

 

החוקרים מציעים בראיון לעיתון הבריטי ה- Daily Mail שעובדי משרד שרוצים לשמור על המשקל, ייקחו הפסקות סדירות מהמסך, וצריכים אפילו לשקול הדפסה בעמידה. עוד הם ממליצים על פעילות גופנית, שתמתן את רמות הסוכר בדם.

 

 

עריכה ותרגום: אלה הר-נוי

 

 

עוד כתבות בריאות באתר מוטק'ה

קישור:
הקלד כתובת לסרטון יוטיוב: