כמונינשימהחדשותעישון באמת גורם לכם להראות זקנים יותר

עישון באמת גורם לכם להראות זקנים יותר

מחקר שנערך בתאומים ממחיש כיצד עישון מזיק לפנים: קמטים, שקיות מתחת לעיניים וסנטר נפול

מאת אלה הר-נוי
30/10/13
תגובות 2

התאומה משמאל לא מעשנת. התאומה מימין עישנה במשך 29 שנים, כפי שניתן לראות בהזדקנות מסביב לעיניים (תמונות: Plastic and Reconstructive Surgery/American Society of Plastic Surgeons)
התאומה משמאל לא מעשנת. התאומה מימין עישנה במשך 29 שנים, כפי שניתן לראות בהזדקנות מסביב לעיניים (תמונות: Plastic and Reconstructive Surgery/American Society of Plastic Surgeons)

אתם כבר יודעים שעישון מזיק לריאות, ללב, לעור, ובעצם לכל חלק בגוף. אם כל זאת לא גרם לכם להפסיק, מחקר חדש שנערך בתאומים ממחיש כיצד עישון גורם לכם להראות זקנים יותר ממה שאתם באמת.

 

החוקרים השתמשו בפסטיבל השנתי של התאומים באוהיו, המפגש הגדול ביותר של תאומים בעולם, כדי לרכז 79 זוגות תאומים זהים - בכל אחד מהזוגות תאום אחד עישן והשני לא או שתאום אחד עישן לפחות 5 שנים יותר מהשני.

 

בלי ידע על היסטורית העישון של הנחקרים, פאנל של שלושה מנתחים פלסטיים השווה את הפנים של זוגות התאומים. בהמשך בוצע ניתוח סטטיסטי כדי לקבוע איזה מהאזורים בפנים מושפעים באופן משמעותי מעישון.

 

 שני התאומים מעשנים. התאום מימין עישן 14 שנים יותר מאחיו - כפי שניתן לראות במספר הקמטים (תמונות: Plastic and Reconstructive Surgery/American Society of Plastic Surgeons)

 

מהממצאים שפורסמו בכתב העת Plastic and Reconstructive Surgery, עולה כי קיימים מספר אזורים בפנים בהם נראית האצה של ההזדקנות במעשנים: העפעפיים העליונים של המעשנים צנחו בעוד שהעפעפיים התחתונים שלהם נראו נפוחים, הייתה להם נטייה ל"שקיות" מתחת לעיניים, היו להם יותר קמטים סביב הפה ובין האף לפה והייתה להם סבירות גבוהה יותר לסנטר נפול.

 

 התאומה משמאל עישנה 17 שנה יותר מאחותה. שימו לב לשקיות מחת לעיניים ולקמטים מסביב לפה (תמונות: Plastic and Reconstructive Surgery/American Society of Plastic Surgeons) 

 

הממצאים נותרו גם לאחר שהחוקרים לקחו בחשבון גורמים סביבתיים שהיו עלולים להשפיע על התוצאות כמו שימוש בקרם הגנה מהשמש, לחץ בעבודה וצריכת אלכוהול.

 

החוקרים מצאו כי גם לתאומים שעישנו רק 5 שנים פחות מאחיהם, היו פנים צעירות יותר. זה מוכיח כי גמילה מעישון יכולה לעשות הבדל משמעותי לא רק בהפחתת הסיכון למחלות והארכת תוחלת החיים, אלא גם לעור הפנים.

 

 

Plastic and Reconstructive Surgery. 2013

 

Anonymouse
Anonymouse
31/10/13 12:23

 

והטבעית ביותר להפסיק לעשן היא המדיטציה הטרנסנדנטלית.

המורה למדיטציה לא אומר לאף אחד להפסיק לעשן או כל הנחייה אחרת.

אבל.

ברגע שעם תירגול המדיטצי...


 והטבעית ביותר להפסיק לעשן היא המדיטציה הטרנסנדנטלית.המורה למדיטציה לא אומר לאף אחד להפסיק לעשן או כל הנחייה אחרת.אבל.ברגע שעם תירגול המדיטציה המיוחדת הזו פוחת המתח, באופן טבעי פוחת הצורך לעשן. 


ד-ר-דינה-ראלט-PhD
30/10/13 18:33

השנה כמו בשנה שעברה באנגליה מבצע גדול להפסקת עישון ל-28 ימים בחודש אוקטובר - Stoptober . רבע מיליון משתתפים הצליחו ...

http://www.netdoctor.co.uk/interactive/news/theme_news_detail.ph...


השנה כמו בשנה שעברה באנגליה מבצע גדול להפסקת עישון ל-28 ימים בחודש אוקטובר - Stoptober . רבע מיליון משתתפים הצליחו ...http://www.netdoctor.co.uk/interactive/news/theme_news_detail.php?id=801654989&tab_id=116מה שראו משנה שעבר הוא שמי שהפסיק ל- 28 ימים יש לו סיכוי גבוה פי 5, להפסיק בכלל ובגלל זה חזרו על המבצע גם השנה.


קישור:
הקלד כתובת לסרטון יוטיוב: