כמוניהשמנהחדשות"עברתי מעקף קיבה ואני לא יכול לאכול"

"עברתי מעקף קיבה ואני לא יכול לאכול"

אדם שעבר ניתוח מעקף קיבה תובע את שירותי הבריאות הלאומיים בבריטניה מכיוון שהוא לא יכול לאכול

מאת מערכת כמוני
15/09/10
תגובות 0

ניתוח מעקף קיבה: צריך לקחת בחשבון גם את הסיבוכים האפשריים (צילום: אתר panthermedia)
ניתוח מעקף קיבה: צריך לקחת בחשבון גם את הסיבוכים האפשריים (צילום: אתר panthermedia)

 

טים דיילי בן ה- 47 השיל מחצית ממשקל גופו- 76 קילוגרם, בעקבות ניתוח מעקף קיבה. לפני הניתוח, טים ששקל יותר ממאה וחמישים קילוגרם סבל מבעיות לב, סוכרת ובעיות בריאות נוספות. אבל כעת הוא תובע את ה- NHS , שירותי הבריאות הלאומיים בבריטניה, מכיוון שסיבוכים גרמו לכך שהוא חי ב"גיהינום" כשהוא סובל מייסורים קשים כאשר הוא בולע אוכל מוצק.

 

מטרת הניתוח הייתה למנוע צריכה של מזון בכמויות גדולות. אבל, בעקבות סיבוכים טים הובהל לבית החולים כשהוא סובל מתת תזונה, וכיום מאכילים אותו באופן ישיר לקיבה באמצעות צינור והוא מחובר למכונת האכלה כשהוא ישן בלילה. כעת האב לשני ילדים, צריך לבחור בין שתי אפשרויות: לעבור ניתוח תיקון שהסיכון למוות בו עומד על 25 אחוז, או לעולם לא לאכול יותר. הוא הגיש תביעה בטענה שהמנתחים לא יידעו אותו על הסיבוכים האפשריים לפני הניתוח.

 

"הייתי מעדיף להיות במשקל 150 קילו שוב מאשר לחיות את החיים ככה" אמר טים לעיתון Daily Mail הבריטי "החיים הם גיהינום. אני לא הבחור השמח שהייתי פעם. אני חולה ונואש. אני חושק באוכל כל יום. ביום טוב אני יכול לאכול עוגייה אם אני לוקח איתה הרבה מורפיום. אחרת, אני לא יכול לאכול". 

 

רופאים מאמינים כי העצבים של טים נפגעו בגלל סיבוכים שנבעו מהניתוח, והותירו אותו בכאב רב בכל פעם שהוא מנסה לאכול אוכל מוצק.

 

דובר ה- NHS מסר בתגובה לפרסום כי בכל ניתוח מעקף קיבה קיים סיכון של חמישה אחוז לסבוכים בריאותיים וכל ההסברים על הסיכונים ניתנו לטים.

 

בעשר השנים האחרונות עלה מספר הניתוחים הבריאטרים בבריטניה פי 10.

 

לכתבה המלאה בעיתון ה- Daily Mail

 


תרגום ועריכה: אלה הר-נוי

קישור:
הקלד כתובת לסרטון יוטיוב: