כמונינשימהחדשות''אתגר הקינמון'' - סכנה לריאות

''אתגר הקינמון'' - סכנה לריאות

דו"ח חדש מפרט את הסכנות שבאתגר הקינמון - ניסיון לבלוע כפית של אבקת קינמון בלי לפלוט אותה החוצה

מאת אלה הר-נוי
22/04/13
תגובות 0

היו מקרים שהסתיימו באשפוז ואף בקריסת ריאות (צילום:YouTube)
היו מקרים שהסתיימו באשפוז ואף בקריסת ריאות (צילום:YouTube)

"אתגר הקינמון" קיים כבר מזה זמן רב, אך בשנים האחרונות הוא הולך ומתפשט, עם יותר מ-51,000 קליפים ביוטיוב ואפילו ניסיונות לבצעו בתוכניות טלוויזיה. אבל, דו"ח חדש מזהיר כי הניסיונות לבלוע כפית עם אבקת קינמון יבשה, שלרוב מביאים לחנק ופליטת האבקה החוצה, עשויים להסתיים בנזק לריאות.

 

 

מומחים מ-Miller School באוניברסיטת מיאמי מפרסמים בכתב העת Pediatrics דו"ח חדש המפרט את השלכות האתגר. בדו"ח הם מציינים כי למרכזי הרעלים בארה"ב הגיעו 178 פניות הקשורות לאתגר הקינמון בששת החודשים הראשונים של 2012, זאת בהשוואה ל-51 פניות שהתקבלו בכל שנת 2011. מתוך 178 המקרים, 30 דרשו טיפול רפואי.

 

המומחים מסבירים כי למרות שרוב הצעירים שמנסים את אתגר הקינמון סובלים רק מפגיעות זמניות – שיעול, חנק, דימום מהאף ותחושת שריפה בפה, באף ובגרון – היו מקרים שהסתיימו באשפוזים ואף בצורך בהנשמה בשל קריסת ריאות.

 

עוד מציינים המומחים כי מחקרים שנערכו בבעלי חיים הראו כי בליעת כמות כה גדולה של קינמון – אבקה המורכבת מסיבי צלולוזה (תאית) שלא נמסים או מתכלים בריאות – גורמת לנגעים, צלקות ודלקתיות של דרכי הנשימה והריאות ולנזקים ארוכי טווח אחרים כמו פיברוזיס ריאתי מתקדם. זה עלול להיות מסוכן במיוחד לאלה הסובלים כבר ממחלות כמו אסתמה ומחלות ריאה כרוניות אחרות.

 

 

 

לפרטים נוספים באתר Miller School

קישור:
הקלד כתובת לסרטון יוטיוב: