הפרעות אכילה

כמוניהפרעות אכילהחדשות1 מ-14 נשים הרות סובלת מהפרעת אכילה

1 מ-14 נשים הרות סובלת מהפרעת אכילה

מחקר בריטי מצא כי רבע מהנשים ההרות מודאגות מאוד ממשקלן ו-7.5% סובלות מהפרעות אכילה

מאת אלה הר-נוי
24/03/13
תגובות 0

הפרעות אכילה בהריון עלולות להשפיע על האם והעובר (צילום: Shutterstock)
הפרעות אכילה בהריון עלולות להשפיע על האם והעובר (צילום: Shutterstock)

אחת מכל 14 נשים סובלת מהפרעת אכילה בשלושת החודשים הראשונים להריון. כך עולה ממחקר מדאיג שפורסם בכתב העת European Eating Disorders Review.

 

במסגרת המחקר שערכו חוקרי University College London כמעט 740 נשים הרות שהגיעו לסקירת המערכות הראשונה מילאו שאלון מקצועי, בו נבחנו סימפטומים להפרעות אכילה בשליש הראשון להריון.

 

הם מצאו כי רבע מהנשים היו מודאגות מאוד ממשקלן ומבנה גופן. סך הכל, 7.5% מהנשים עמדו בקריטריונים האבחוניים של הפרעות אכילה.

 

כמעט 9% מהנשים ההרות דיווחו שהן אוכלות יתר על המידה ומאבדות שליטה על מה שהן אוכלות פעמיים בשבוע. 2% מכלל הנשים צמו, התעמלו בצורה מוגזמת, גרמו לעצמן להקיא או השתמשו במשלשלים כדי להימנע מעליה במשקל במהלך ההיריון.

 

החוקרים מבהירים כי הפרעות אכילה בהריון עלולות להשפיע גם על האם וגם על התינוק המתפתח. פעמים רבות נשים עם הפרעות אכילה בהריון לא מאובחנות, מכיוון שתסמיני הריון טיפוסיים כמו עליה במשקל והקאות עשויים לטשטש את נוכחות הפרעות האכילה.

 

לדבריהם, יש להעלות את המודעות להפרעות אכילה ולסימפטומים שלהן בקרב רופאים המטפלים בנשים הרות, כדי לזהות אותן בצורה טובה יותר ולטפל בהן.

 

 

Eur Eat Disord Rev. 2013 Mar 14

קישור:
הקלד כתובת לסרטון יוטיוב: