הפרעות אכילה

כמוניהפרעות אכילהחדשות190,000$ שנאספו ברשת נותנים סיכוי אחרון לשחקנית האנורקטית

190,000$ שנאספו ברשת נותנים סיכוי אחרון לשחקנית האנורקטית

''יש לי ממש סיכוי לחיות'' אומרת רייצ'ל פארוֹ בסרטון בו היא מודה לגולשים שתרמו כסף שיאפשר לה טיפול

מאת אלה הר-נוי
27/05/15
תגובות 0

(צילום: מתוך סרטון יוטיוב)
(צילום: מתוך סרטון יוטיוב)

רייצ'ל פארוֹ סובלת מאנורקסיה נרבוזה קשה ונמצאת בסכנת חיים. לאחר שפרסמה סרטון ביוטיוב עם תחינה נואשת לעזרה, הצליחה לגייס באינטרנט כמעט 200,000$ שיאפשרו לה לקבל טיפול. כעת היא מודה לתורמים בסרטון מרגש.

 

בחודש שעבר פרסמה פארו (37), שחקנית מדרום קליפורניה, סרטון ביוטיוב בו סיפרה את סיפורה וביקשה מהגולשים סיוע במימון הטיפול להפרעת האכילה.

 

בסרטון היא סיפרה שהיא סובלת מהפרעת האכילה מזה כעשור ולדבריה במצבה הנוכחי בתי החולים לא מוכנים לטפל בה, פרט לבית חולים אחד שנמצא בקצה השני של המדינה - עבור הטיפול בו היא ביקשה לגייס כספים. עוד היא סיפרה כי בעלה, רוד אדמונדסון, התפטר מעבודתו כמאמן כושר וכיום מטפל בה 24 שעות ביממה. את אדמונדסון (41) פגשה פארו כשעבד כמאמנה האישי במכון הכושר לפני שפיתחה את המחלה.

 

בחשבון שפתחו באתר גיוס ההמונים GoFundMe כותב אדמונדסון שאשתו כבר נזקקה לעירויי דם רבים, סבלה מקרישי דם, בצקות, אי ספיקת לב, אי ספיקת כליות ובעיות כבד, וכעת ימיה ספורים אם לא תקבל טיפול הולם באופן מיידי.

 

בראיונות לכלי תקשורת פארו סיפרה כי בימים שלפני הפרעת האכילה שקלה 57 ק"ג. בתחילה היא רק רצתה לרדת מעט במשקל כדי שתהיה לה בטן מעוצבת, אך דחיות באודישנים, איבוד עבודתה ועלייה של זיכרונות כאובים מהעבר דרדרו אותה להפרעת אכילה שיצאה משליטה. את משקלה המדויק כיום היא לא מפרטת. 

 

 

 

פארו ובעלה בימים טובים יותר (צילומים: פייסבוק) 

 

כעת התפרסם סרטון חדש בו פארו מודה לכל מי שתרם כסף או הפיץ את סיפורה ועורר מודעות להפרעות אכילה. פארו אומרת בסרטון שהגולשים לא רק הצילו את חייה, אלא גם את חייהם של אנשים אחרים באמצעות שיתוף סיפורה. לדבריה יצרו איתה קשר אנשים הסובלים מהפרעות אכילה שהפסיקו את ההתנהגות האכילה המסוכנות שלהם ופנו לעזרה בעקבות חשיפתם לסיפור הקשה של פארו.

 

 

בסרטון פארו מעדכנת שלאחר שגויס הכסף היא נפגשה עם הרופאה שלה שהסבירה כי הטיפול ההולם ביותר עבורה כרגע הוא להישאר בביתה, והיא ארגנה צוות נבחר של מטפלים מתאימים שיטפלו בה במיטתה עד שתעלה במשקל ותתחזק מספיק כדי לקבל טיפול מחוץ לביתה.

 

הטיפול בהפרעות אכילה במצב כה קשה הוא מורכב ביותר. "מה שאנשים לא מבינים זה שאני לא יכולה פשוט לאכול צ'יזבורגר בגלל שזה יכול להרוג אותי" אמרה פארו בראיון ל-CNN. כעת כחלק מהטיפול היא תעלה את הצריכה הקלוריות שלה באופן הדרגתי ותחחיל מ-25 קלוריות ליום. בסרטון היא מספרת שהבינה שלהחלמה יידרש תהליך שייקח זמן רב - אולי 3-5 שנים, "זה יותר זמן ממה שציפיתי, אך עם התמיכה שלכם אני יודעת שאני יכולה לעשות את זה" היא אומרת. בינתיים היא מקווה שהסיפור שלה יעלה מודעות להפרעות אכילה מסוכנות, ושאחרים הסובלים מהפרעות שכאלה ידעו שהם לא לבד ויפנו לטיפול. 

 

 

 

קישור:
הקלד כתובת לסרטון יוטיוב: