24/04/11 11:15
0 תגובות
דברים שכדאי וחשוב לדעת:

נפילות קשישים

אנשים מבוגרים מעל גיל 65 נמצאים בסיכון לנפילות וסיבוכים נלווים. נפילות בקרב אנשים מבוגרים יכולות לקרות בכל יום ובכל שעה ובעיקר במהלך תפקוד יומיומי. ככל שאדם מבוגר יותר כך הסיכוי שלו ליפול גבוה יותר ובעיקר כאשר מדובר באנשים מעל גיל 80. באופן כללי עשויות להיות סיבות שונות לנפילות. ניתן לחלק את הסיבות לסיבות שנגרמו מסיבות פנימיות ונפילות שנגרמות מסיבות חיצוניות. נפילות מסיבות פנימיות הם נפילות שנגמרות עקב ירידה במסת שריר, יכולות שיווי משקל, יכולות שיפוט ועשויות להתבטא יותר בקרב אנשים לאחר אירוע מוחי, חולי פרקינסון, אוסטאוארטריטיס, אלצהיימר (נפילה עקב חוסר שיפוט) או מאוסטאופרוזיס. נפילות מסיבות חיצוניות הם נפילות שנגרמות מגורם סביבתי ובלתי בטיחותי.סטטיסטיקה - מתוך מחקרים שונים עולה כי 25% מהאנשים המבוגרים שנופלים עשויים למות בתוך חצי שנה, 10-15% חווים ירידה בתוחלת החיים , 60% עוברים להיות מוגבלים בניידות ו- 25% הופכים להיות מטופלים סיעודיים.

הצורך למנוע נפילות של קשישים הוא הכרחי וחשוב מכיוון ולנפילה ישנה השלכות ונזקים רפואיים ותפקודיים קשים. נפילה יכולה לגרום לשברים במפרקי הגפה העליונה, בפרק הירך, באגן, לגרום לריתוק האדם למיטה וצורך בשיקום לאחר מכן. במקביל נפילה עם נזק גופני וכאב עלולה להוביל לדיכאון. על מנת למנוע נפילות ונזקים מומלץ לשמור ולחזק כוח שריר ולחזק יכולות שיווי משקל באמצעות עיסוקי ספורט וחוגים כמו טאי צ\'י,התעמלות. חשוב גם לארגן את הבית באופן בטיחותי וכך למנוע נפילות שנגרמות עקב גורמים חיצוניים (שטיחים בסלון,מכשולים בבית,ריצפה רטובה החלקה באמבטיה עקב העדר מאחזים ושטיח מחוספס). בנוסף, ובמקרים קיצונים ניתן לקנות פדים לברכיים למנוע נזקים במידה ותתרחש נפילה.

לידיעתכם: המידע המפורט הוא מידע כללי הוא אינו מהווה ייעוץ משפטי או תחליף לו. ואינו מהווה תחליף לייעוץ מקצועי, אין להסתמך על מידע זה לצורך נקיטת הליכים ו/או כל פעולה.

כל המסתמך על המידע בכל דרך שהיא עושה זאת על אחריותו בלבד ומסיר מ\"עמותת נאמן\" כל אחריות.

שולמית

\"מרכזת קו תמיכה\"

\"עמותת נאמן\"

0 תגובות

קישור:
הקלד כתובת לסרטון יוטיוב:

מנהלי הקבוצה

שולמית רוזנצוייג
שולמית רוזנצוייג
רכזת קו תמיכה והכוונה של \\\"עמותת נאמן\\\"ניפגעי אירוע מוחי\\\".