כמוניהשמנהבקע סרעפתי?

בקע סרעפתי?

28/02/13 20:55
4 תגובות
האם בקע סרעפתי יכול להגרם כתוצעה מהשמנה [כרס גדולה] ומה הטיפול המקובל לבקע
תודה

4 תגובות

ד-ר-דינה-ראלט-PhD
28/02/13 22:01
בקע סרעפתי הוא אכן שכיח יותר אצל בעלי משקל עודף. לא תמיד צריך טיפול אבל אם המצב מעיק והרופא ממליץ, אפשר בניתוח לפסרוסקופי לתפור את הפתח בסרעפת כך שאברי הבטן לא יוכלו לעבור דרכו לחלל החזה.
תרצה-שני
01/03/13 6:58

תלוי בחומרת הבקע,

רוב האנשים חיים עם הבקע ואין צורך לנתח. ההנחיות התזונתיות הינן:

לא לאכול קרוב לשעת השינה, לדאוג לשינה במצב שהראש גבוה ע"י כריות.

לבדוק מאכ...


תלוי בחומרת הבקע,רוב האנשים חיים עם הבקע ואין צורך לנתח. ההנחיות התזונתיות הינן:לא לאכול קרוב לשעת השינה, לדאוג לשינה במצב שהראש גבוה ע"י כריות.לבדוק מאכלים שגורמים לעליית החומצה, לרוב מדובר בחמוצים, יין, מזונות מטוגנים ושמנים.  יש גם מאכלים נוספים ששונים אצל כל אדם, בדוק אלו מזונות גרמים לך לתחושות לא טובות והוצא אותם מהתפריט.דאג לארוחות קטנות ולא עמוסות.רק בריאות.הרשום מעלה אינו מהווה תחליף ליעוץ רפואי או תזונתי ע"י אנשי מקצוע מוסמכים.


ד--ר-רון-גולן
01/03/13 11:41

שלום רב,

כל מקרה לגופו, טחברותיי הציגו לך את האפשרויות העומדות בפניך.

אנא היבדק והתייעץ עם כירורג ותזונאי/ת, ופעל בהתאם להנחייתם.

בברכת בריאות פעילה,

...


שלום רב,כל מקרה לגופו, טחברותיי הציגו לך את האפשרויות העומדות בפניך.אנא היבדק והתייעץ עם כירורג ותזונאי/ת, ופעל בהתאם להנחייתם.בברכת בריאות פעילה,רון, SportsWave


BENO1952
12/05/13 5:20

בוקר טוב ZVI1012,,

בקע סרעפתי אינו קשור כלל להשמנה.הסיבות לכך יכולות להיות אחרות ורבות.בקע סרעפתי נובע מהחלשות של "שריר השוער" המחבר את הושט לקיבה.זהו למעשה שסתום חד כי...


בוקר טוב ZVI1012,,בקע סרעפתי אינו קשור כלל להשמנה.הסיבות לכך יכולות להיות אחרות ורבות.בקע סרעפתי נובע מהחלשות של "שריר השוער" המחבר את הושט לקיבה.זהו למעשה שסתום חד כיווני שאינו מאפשר החזר מן הקיבה לכיוון הוושט.בבקע סרעפתי חלק מן הקיבה ניתקע בשוער הזה ומונע סגירתו חזרה.יתכן בגל גיל,יתכן בגלל סיבות של הקאות מרובות.בכל מקרה השריר הזה נחלש.חלק מהעיצות שקיבלת יתכן ויקלו על הבעיה,,אך לא יפתרו אותה.ואם עוד שנים לפניך,רצוי לעשות עם זה משהו ומהר.יתכן ויש לך כאבים לפעמים,יתכן ויש לך ריפלוקס,בעיקר בלילה שלא נותן לישון כראוי[אתה מתעורר עם חנק בגרון].אכן הפיתרון הטוב ביותר זו ההמלצה לעשות את הניתוח.אבל מה,המערכת הרפואית ממליצה לך "לקנות כדורים" מאשר לטפל בבעיה.מה שהגברת תרצה שני המליצה המליצו גם לי,,רופא אחד אף הלך קצת קדימה והציע לשים "בלוקים " במרשות המיטה בכדי לישון באלכסון גבוה,,חחחחח,ובכן כפי שאני כותב אם יש לך גם החזר מן הקיבה בלילה אז אני מניח שאתה דיי סובל מהעניין,וזה לא חשוב מתי תאכל ומה תאכל ואיזה מזונות תוציא מהתפריט,,הקיבה / הגוף הוא עצמאי,smiley הוא עושה מה שהוא עושה,,הניתוח הוא דיי פשוט יחסית,אך כניראה בארץ כאמור או שלא יודעים או שלא רוצים לעשות בכדי להרוויח עוד כמה ג'ובות על גב החולים,,smileyאם יש לך קיבה לא כל כך רגישה,smileyתציץ בקישורם המצורפים,,http://www.youtube.com/watch?v=9bnIuKiHdDEhttp://www.youtube.com/watch?v=EqOzlK3q0toיש עוד כמה סירטונים באם תרצה לראות,,smiley כל טוב,,


מנהלי קהילה

שירי נקש
שירי נקש
אני דיאטנית קלינית בעלת קליניקה בפתח תקווה. בוגרת תואר ראשון בתזונה קלינית (B.Sc) בפקולטה לחקלאות, מהאוניברסיטה העברית. בוגרת סטאז' בבית חולים וולפסון ובעלת רישיון עבודה מטעם משרד הבריאות. מלווה, תומכת, מנחה ומטפלת באנשים (גברים, נשים וילדים) אשר רוצים לעשות שינוי בדרך האכילה שלהם, כל אחד ומטרתו - ירידה ,שמירה ועלייה במשקל. תזונה זהו תחום דינמי מאוד ומתעדכן כל הזמן. במסגרת מחויבותי למטופליי, אני מעורה ומתעדכנת בספרות המקצועית העדכנית ביותר ובמחקרים חדשים מהארץ והעולם. בחיי האישיים אני מיישמת את התורה עליה אני ממליצה למטופליי: מנהלת אורח חיים ספורטיבי עם הרגלי אכילה מאוזנים שהפכו לשגרת חיי וחיי משפחתי. הניסיון הרב אותו צברתי במהלך השנים בעולם העיסקי כמנהלת בכירה, תורמים לי רבות בעיסוקי כדיאטנית בהנעת אנשים להשגת מטרותיהם וביכולתם להשיג תוצאות מיטביות. כל אלו הופכים אותי לדיאטנית יותר טובה ולמטפלת מקצועית ומנוסה. יחד עם המטופלים אנחנו יוצאים למסע שבו הם מאמצים הרגלים נכונים ובריאים בקלות רבה ובהנאה גדולה, תוך השגת המטרות האישיות וקבלת תוצאות וחשוב מכך- שמירה עליהן.
יפעת אלנקרי
יפעת אלנקרי
נעים מאוד, שמי יפעת אלנקרי דיאטנית קלינית בעלת תואר בתזונה B.SC מטעם אוניברסיטת אריאל ובעלת תואר B.A במדעי ההתנהגות. נשואה ואמא לארבעה. עובדת נכון להיום כדיאטנית כללית וילדים בקופ"ח לאומית, מקבלת בקליניקה פרטית בגינות שומרון אכילה רגשית והפרעות אכילה על כל גווניהן. בנוסף מתרגלת באוניברסיטת אריאל בחוג למדעי התזונה ודיאטנית בפרוייקט אורח חיים בריא מטעם משרד החינוך.
שרון לוטן פסיכולוגית
שרון לוטן פסיכולוגית
פסיכולוגית רפואית מומחית. בעלת ניסיון רב בעבודה עם מבוגרים המתמודדים עם השמנה, לפני ואחרי ניתוח בריאטרי, במסגרת טיפול פרטני או קבוצתי. בנוסף מטפלת במבוגרים ובני נוער המתמודדים עם מצבים רפואיים שונים במטרה לקדם את בריאותם הגופנית ורווחתם הנפשית. עובדת במסגרת ציבורית ובקליניקה פרטית.
ד״ר הדר מילוא-רז
ד״ר הדר מילוא-רז
מומחית לרפואה פנימית. התמחות בפנימית ו' בשיבא. כעת בהתמחות שניה באנדוקרינולוגיה במכון האנדוקריני בשיבא ורופאה ב״מרכז הישראלי לטיפול בעודף משקל״ בשיבא.

מובילי קהילה

razm121
razm121
עברתי ניתוח מעקף קיבה לפני כשבע שנים .הדרך הניתוחית שלי, הייתה רצופה בעליות רבות ומורדותמהם למדתי רבות על סוגיי  הניתוחים הבריאטרים ועל המעקף בפרט.מזמין אותכם, להצטרף יחד למסע ולדרך אשר אתם עושים בקבוצה לניתוחים בריאטרים.רק יחד נגיע למטרה אשר הצבנו לעצמנו.  
Ruths
Ruths
סובלת מדלקת מפרקים שיגרונית וניוונית, ומחפשת להחליף מידע בנושא
תודתנו לחברת נובו נורדיסק על תרומה בלתי תלויה לסיוע בהקמת הקהילה. יובהר כי אין בתרומה זו כדי להשפיע על הפעילות או התוכן המוצגים בקהילה