נוירופתיה

29/12/16 13:06
5 תגובות
6שלום לכולם
דובר פה כבר בעבר על נוירופתיה שקשורה לסיוגרן
בשבוע שעבר הגיעה תשובת הביופסיה שלי ונמצאה חיובית לנוירופתיה
יש כאן משהו עם נסיון בכך שיוכל לספר על מה עוזר.עזר לו עם זה ?
אני סובל מקפיצות שרירים ,הפרעה בהליכה,וחולשה ביד שמאל
תודה רבה

5 תגובות

ד-ר-גלעד-וסרמן
מומחה כמוני
מומחה לרפואת הפה, בוגר בית הספר לרפואת שיניים של האוניברסיטה העברית בירושלים והדסה משנת 2012 ותוכנית ההתמחות ברפואת הפה באותו מוסד משנת 2018. במהלך לימודיו השלים גם תואר מוסמך מחקרי (MSc) במדעי הרפואה בבית הספר לרפואה של האוניברסיטה העברית בירושלים והדסה. עובד במרכז הרפואי תל-אביב (איכילוב), במרכז הרפואי מאיר ובמרפאה פרטית.
30/12/16 21:35
יש מספר תרופות אשר הדגימו יעילות בטיפול. התרופות משמות לטיפול בכאב כרוני או תרופות אשר עוזרת עם מחלות אטואימוניות אשר פוגעות במערכת העצבים (ובראשן טרשת נפוצה או MS). יש להתייעץ עם נירולוג - בדגש על א...
יש מספר תרופות אשר הדגימו יעילות בטיפול. התרופות משמות לטיפול בכאב כרוני או תרופות אשר עוזרת עם מחלות אטואימוניות אשר פוגעות במערכת העצבים (ובראשן טרשת נפוצה או MS).

יש להתייעץ עם נירולוג - בדגש על אחד עם ניסיון בטיפול בנירופתיה על רקע של סיוגרן.
טלינגר
16/04/17 9:10
אני סובלת מבעירה חזקה בכפות הרגליים. לא קפיצות שרירים. קיבלתי גאבאפנטין שעוזר מאוד.
טילינגר
09/06/17 14:25
צריך גם לקחת מגנזיום במינון גבוה.
בתי2
02/07/17 11:56
אובחנתי לסיוגרן לפני עשור, בשנתים אחרונות התווסף נוירופתיה של הסיבים הקטנים ברגלים. שאושרה עי ביאופסית עור, אני מטופלת עי פלקוויניל. וקבלתי לכאבים הנוירופתיים גאבא פאנטן. לקחתי מס חודשים והפסקתי מפח...
אובחנתי לסיוגרן לפני עשור, בשנתים אחרונות התווסף נוירופתיה של הסיבים הקטנים ברגלים. שאושרה עי ביאופסית עור, אני מטופלת עי פלקוויניל. וקבלתי לכאבים הנוירופתיים גאבא פאנטן. לקחתי מס חודשים והפסקתי מפחד להתמכרות. עוזר לי מאוד ספא קבוע במרחצאות כמו חמי געש, וחמי יואב. כן אני מחריכה את רגליי ללכת קשה יושבת כל ק"מ לא מוותרת. עושה טיפולים אלטרנטיבים. כמו מסגים,רפלקסולוגיה.
טילינגר
08/07/17 8:56
בטי שלום
האם את לא מרגישה הרעה או הגברה של תחושת השריפה בכפות הרגליים אחרי ההליכה ?
תודה , מאירה

מנהלי קהילה

ד
ד"ר גלעד וסרמן
מומחה לרפואת הפה, בוגר בית הספר לרפואת שיניים של האוניברסיטה העברית בירושלים והדסה משנת 2012 ותוכנית ההתמחות ברפואת הפה באותו מוסד משנת 2018. במהלך לימודיו השלים גם תואר מוסמך מחקרי (MSc) במדעי הרפואה בבית הספר לרפואה של האוניברסיטה העברית בירושלים והדסה. עובד במרכז הרפואי תל-אביב (איכילוב), במרכז הרפואי מאיר ובמרפאה פרטית.
פרופ' אבי סלומון
פרופ' אבי סלומון
מנהל שירות הקרנית, מחלקת עיניים, מרכז רפואי הדסה עין כרם, ירושלים.פרופסור חבר לרפואת עיניים בפקולטה לרפואה של האוניברסיטה העברית בירושלים והדסה. מומחה למחלות קרנית ומשטח העין, מומחה לניתוחים להסרת משקפיים בלייזר. מומחה להשתלות קרנית, ניתוחים לשחזור משטח העין, השתלות לימבוס, ניתוחי פטיריגיום, טיפולי קרוס לינקינג לקרטוקונוס.תחום מומחיותו כולל מחלות כגון קרטוקונוס, הרפס של הקרנית, מחלות עיניים אלרגיות, עין יבשה, ומחלות זיהומיות ודלקתיות של הקרנית, הלחמית והעפעפיים.מטפל בחולים הסובלים מיובש בעיניים כולל חולי תסמונת סיוגרן. הטיפול כולל אבחון היובש בעיניים, וטיפול מקומי בעזרת חסימת ניקוז דרכי הדמעות (punctal occlusion), ומתן מקומי של חומרים נוגדי דלקת (כגון Restasis) ותחליפי דמעות.כיהן כראש האגודה הישראלית לחקר העין והראייה, כיו"ר החוג לרפואת עיניים בפקולטה לרפואה של האוניברסיטה העברית והדסה, ראש החוג לאופטומטריה במכללת הדסה ירושלים, וכיו״ר חוג מומחי הקרנית בארץ. עוסק במחקר בסיסי וקליני בתחום חקר תרופות נוגדות דלקת במחלות דלקתיות של משטח העין ובעין היבשה, ובתאי גזע של אפיתל הקרנית. אתר האינטרנט של פרופ' סלומון הוא: www.carnit.co.ilבאתר זה ניתן לקבל מידע רב נוסף על העין היבשה, ועל מחלות נוספות הקשורות בקרנית, בלחמית ובמערכת הדמעות. דרך האתר ניתן להפנות שאלות בתחומים שונים, כולל עין יבשה ותסמונת סיוגרן. 
פרופ' דורון אפרמיאן
פרופ' דורון אפרמיאן
מנהל המחלקה לרפואת הפה, סדציה ודימות והמרכז לתסמונת סיוגרן במרכז הרפואי הדסה עין כרם, מטפל במאות חולים מהארץ ומחו"ל הסובלים מיובש פה. מגוון הבדיקות המבוצעות במחלקה כוללות אבחון יובש וחומציות הפה, כמות ואיכות הרוק, הדמיות של תפקוד בלוטות הרוק. הטיפולים כוללים טיפול ברקמות הפה ובשיניים שניזוקו, צינרור (אנדוסקופיה) לשם הרחבה ושטיפה של בלוטות הרוק וכן טיפול מקומי וסיסטמי לעידוד הפרשת הרוק. פרופ' אפרמיאן בעל שם עולמי בתחום מחקר בלוטות הרוק עליהם קיבל פרסים וקרנות מחקר ומשמש כפרופ' אורח באוניברסיטת הרווארד. 
פרופ' אלדד בן שטרית
פרופ' אלדד בן שטרית
מנהל היחידה לריאומטולוגיה, מרכז רפואי הדסה עין כרם. מטפל בחולי בחולי תסמונת סיוגרן תוך שימת דגש על הפאן הסיסטמי והמעקב למעורבות ריאות, כליות ומהפך ללימפומה.