מידעהצהרת נגישות
תצוגת צבעים באתר(* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג chrome ו- firefox)תצוגה רגילהמותאם לעיוורי צבעיםמותאם לכבדי ראייהא+ 100%א-סגירה
כמוניבעיות גדילהאחוזון נמוך

אחוזון נמוך

17/04/17 15:39
1 תגובות
היי הילדה שלי בת השנה נולדה בשבוע 37 .
ההריון היה תקין העובר היה גדול עד לשבוע 34 שגילו iugr . נולדה 44 ס״מ במשקל 2.175 היום בגיל שנה היא 68.5 סמ ובמשקל 8.200 . האחות בטיפת חלב לא מראה סימני לחץ ואומרת שהילדה אכן קטנה מתחת לאחוזון 3 אך עולה בגובה בקצב קבוע ולא שוברת את האחוזון שלה .
אני קצת חוששת שמשהו לא תקין אודה לשמוע את דעתכם .
שאלה שניה לפני חודש גילו שהנרתיק שלה סגור. קראתי על הנושא והבנתי שתופעה היא בעקבות חוסר הורמון נשי האם יש קשר בין קצב הגדילה לבין זה ?

1 תגובות

דר-שרי-קרפל-וולסקי
מומחה כמוני
בוגרת הפקולטה לרפואה באוניברסיטת בן גוריון בנגב. מומחית ברפואת ילדים , התמחות ברפואת ילדים בבית חולים לילדים שניידר. מתמחה בהתמחות על באנדוקרינולוגיה וסכרת ילדים בבית חולים שניידר.
23/05/17 11:14
הי שיר לגבי השאלה הראשונה - אני חושבת שכדאי להגיע לרופא מטפל עם נתוני הגדילה שלה מטיפת חלב ( לא גרפים אלא הערכים עצמם) על מנת שיוכל לעלות את המדידות על גרךף ובכך להעריך את קצב ואחוזני הגדילה. במידת ה...
הי שיר
לגבי השאלה הראשונה - אני חושבת שכדאי להגיע לרופא מטפל עם נתוני הגדילה שלה מטיפת חלב ( לא גרפים אלא הערכים עצמם) על מנת שיוכל לעלות את המדידות על גרךף ובכך להעריך את קצב ואחוזני הגדילה. במידת הצורך יפנה לאנדו ילדים. גם תוכלי כך למקד את השאלה שך:smile: .לגבי השאלה השניה בד"כ לממצא של "שפתיים סגורות" אין משמעות ועם הגיל וחשיפה לאסטרוגן השפתיים נפתחות, אבל נכון לבדוק את הממצא ולבדוק אם אכן זה המצב אצל ביתך ואין צורך בהתערבות- לכן בשתי השאלות אני חושבת כדאי ללכת עם הילדה לרופא מטפל שהילדה תבדק וכן נתוני הגדילה שלה.

מנהלי קהילה

פרופ' משה פיליפ
פרופ' משה פיליפ
פרופ' משה פיליפבוגר בית הספר לרפואה באוניברסיטת בן-גוריון בנגב, התמחות ברפואת ילדים בסורוקה ותת התמחות באנדוקרינולוגית ילדים באוניברסיטת מרילנד שבבולטימור ארה"ב. פרופ' פיליפ מנהל את המכון לאנדוקרינולוגיה וסוכרת במרכז שניידר לרפואת ילדים בישראל מאז 1997. בנוסף, משמש פרופ' פיליפ כסגן דקאן למחקר ופיתוח בפקולטה לרפואה על שם סאקלר באוניברסיטת ת"א.
דר שרי קרפל וולסקי
דר שרי קרפל וולסקי
בוגרת הפקולטה לרפואה באוניברסיטת בן גוריון בנגב. מומחית ברפואת ילדים , התמחות ברפואת ילדים בבית חולים לילדים שניידר. מתמחה בהתמחות על באנדוקרינולוגיה וסכרת ילדים בבית חולים שניידר.
בת אל גולדשטיין
בת אל גולדשטיין
שמי בת אל, סיימתי את לימודי התזונה באוניברסיטת אריאל בשנת 2013. עובדת במרפאה לאנדוקרינולוגיה במרכז שניידר לרפואת ילדים ובקליניקה פרטית באורנית. וכן, לומדת תואר שני ועובדת באוניברסיטת חיפה בחוג לתזונה והתנהגות. בעלת ניסיון רב בתהאמת טיפול תזונתי לילדים, בהתאם לצורכיהם והעדפותיהם של הילד ומשפחתו.
רותם דיאמנט
רותם דיאמנט
אחות אחראית מרפאה אנדוקרינית. אחות מוסמכת 25 שנים, בעלת תואר שני בסיעוד מאוניברסיטת חיפה. בוגרת קורס טיפול נמרץ ילדים.
שיר קליר הרפז
שיר קליר הרפז
פסיכולוגית בהתמחות שיקומית במכון אנדוקרינולוגיה וסוכרת, ביה"ח שניידר. בןגרת תואר שני בנוירופסיכולוגיה שיקומית מהמכללה האקדמית תל אביב יפו.
תודתנו לחברת פייזר על תרומה בלתי תלויה לסיוע בהקמת הקהילה. יובהר כי אין בתרומה זו כדי להשפיע על הפעילות או התוכן המוצגים בקהילה.