כמונימחלות לבאבחון חור בלב לאחר אירוע מוחי חולף

אבחון חור בלב לאחר אירוע מוחי חולף

04/11/17 20:22
2 תגובות
שלום חברים,
אני בת 46 ולפני כ9 חודשים עברתי אירוע מוחי חולף. תודה לאל אין שום נזק גופני. הנזק הוא בעיקר נפשי. לאחר בדיקות מקיפות, MRI ובדיקת אקו פולשנית, נמצא שיש לי חור קטן בלב. הקרדיולוג ביקש את החלטתו החד משמעית של הנירוכירורג שמטפל בי, לגבי איטום החור . אתמול לאחר פגישה עם הנירוכירורג המטפל שלי הוא החליט להפנות אותי לבי"ח רמבם למחלקה הקרדיולוגית המטפלת במומי לב בילדים, לבדיקה וצינתור. אני בחששות מאוד גדולות לגבי ה"צינתור" או אטימת החור, אבל מבינה שאין מנוס, מכיוון שאני בסיכון לאחר השבץ. האם מישהו עבר משהו דומה? ומהו בעצם תהליך האיטום? האם יש סיכון בתהליך? תודה!

2 תגובות

ד-ר-אסי-מלויצקי
מומחה כמוני
קרדיולוג בכיר במערך הלב במרכז הרפואי תל-אביב (איכילוב). מומחה ברפואה פנימית ורפואת הלב. בוגר בית הספר לרפואה בבאר-שבע. התמחות ברפואה פנימית וקרדיולוגיה במרכז הרפואי תל-אביב ע"ש סוראסקי. תחומי עיסוק – אי-ספיקת לב, קרדיולוגיה קלינית, הדמיית לב לא פולשנית, רפואה פנימית. מדריך קליני בפקולטה לרפואה באוניברסיטת תל-אביב.
16/11/17 16:19
מירה שלום, תהליך האיטום הינו בצנתור (פעולה בהרדמה מקומית ולעתים בטשטוש קל, לעתים רחוקות בהרדמה מלאה) שבו מכניסים צינורית לאחד הורידים בגוף ומנווטים אותה עד לצידו הימני של הלב, שם מאתרים את החור באמצ...
מירה שלום,
תהליך האיטום הינו בצנתור (פעולה בהרדמה מקומית ולעתים בטשטוש קל, לעתים רחוקות בהרדמה מלאה) שבו מכניסים צינורית לאחד הורידים בגוף ומנווטים אותה עד לצידו הימני של הלב, שם מאתרים את החור באמצעות חומר ניגוד ואולטרה-סאונד שמבוצע תוך כדי הפעולה, ואוטמים את החור ע"י החדרת מכשיר קטן בצורת מצילתיים שאוחז את המחיצה הבין-עלייתית משני צידיה ובכך מכסה על החור.
הסיכון הוא כמו בכל פעולה דומה וכרוך בסיכונים של טשטוש / הרדמה מלאה , דימום מאיזור החדרת הצינורית לוריד, ופגיעה בלב על מרכיביו תוך כדי הפעולה עד יצירת חור קטן ונוזל מסביב ללב. כל המצבים האלו ניתנים לטיפול בפשטות יחסית במסגרת מעבדת צנתורים מנוסה ומיומנת, והסבירות שלהם ככלל היא נמוכה.
מקווה שעזרתי לך, כל טוב ורפואה שלמה !
ד"ר אסי מילויצקי
hadassa1
23/03/20 11:53
שלום לך מירה, בעלי בן 30 ועבר אירוע מוחי, לאחר בדיקות מקיפות, MRI ובדיקת אקו פולשנית, נמצא שיש לו חור קטן בלב. נקבע שצריך לסגור את החור ע״י צינתור, סיפור דומה לשלך. אנחנו מאוד לחוצים מהפרוצדורה ורצ...
שלום לך מירה,
בעלי בן 30 ועבר אירוע מוחי, לאחר בדיקות מקיפות, MRI ובדיקת אקו פולשנית, נמצא שיש לו חור קטן בלב.
נקבע שצריך לסגור את החור ע״י צינתור, סיפור דומה לשלך.
אנחנו מאוד לחוצים מהפרוצדורה ורציתי לשאול אותך איך עבר עלייך הצנתור והאם הצנתור עזר לך באמת ? והאם את ממשיכה לקחת תרופות כלשהוא ?
תודה רבה לך

מנהלי קהילה

פרופ' גדי קרן
פרופ' גדי קרן
מנהל המערך הקרדיולוגי, מרכז רפואי ת"א, פרופ' מן המניין בקרדיולוגיה באוניברסיטת ת"א, מופקד קתדרה לקרדיולוגיה ע"ש חיים שיבא באוניברסיטת ת"א.
ד
ד"ר אסי מלויצקי
קרדיולוג בכיר במערך הלב במרכז הרפואי תל-אביב (איכילוב). מומחה ברפואה פנימית ורפואת הלב. בוגר בית הספר לרפואה בבאר-שבע. התמחות ברפואה פנימית וקרדיולוגיה במרכז הרפואי תל-אביב ע"ש סוראסקי. תחומי עיסוק – אי-ספיקת לב, קרדיולוגיה קלינית, הדמיית לב לא פולשנית, רפואה פנימית. מדריך קליני בפקולטה לרפואה באוניברסיטת תל-אביב.
דייאנה קליין
דייאנה קליין
פסיכולוגית שיקומית מומחית במכון לשיקום חולי לב, בי״ח שיבא, תל השומר.

מובילי קהילה

eitanab
eitanab
הי לכולם, שמי איתן, בן 44, אב לשלושה ילדים מקסימים, מאוד אוהב לרכוב על אופניים אופניים בשטח, טיולים, בילויים ובעיקר אוהב אנשים. בחודש נובמבר 2015 עברתי השתלת לב בארצות הברית , לאחר המתנה בישראל של מעל שנה, כחצי שנה מתוך תקופה זו באשפוז בבית חולים. בגיל 17 אובחנה בליבי קרדיומיופטיה. עד גיל 41 לא תסמיני כלל ואז תוך זמן קצר מאוד (חודשים ספורים) חלה הרעה משמעותית במחלת הלב שהוגדרה אז כאי ספיקה חמורה שהכניסה אותי לרשימת המתנה להשתלת לב. כבר במהלך האשפוז הארוך אפשר לומר שגיליתי את עצמי מחדש ונוכחתי שיש לי כוחות נסתרים שאף פעם לא ידעתי על קיומם. תקופה ארוכה באשפוז בבית חולים היא לא פשוטה ושואבת כוחות פיזיים ובעיקר מנטליים רבים. במהלך תקופת האשפוז נוכחתי שההתמודדות היא שונה לגמרי בין חולה לחולה ולא כולם מצליחים לאזור את הכוחות הדרושים להתמודדות הקשה והארוכה. לחוות על בשרי את החוויות הלא פשוטות לעיכול ומצד שני לצפות מהצד בדרכם הייחודית של חולים אחרים להתמודד הביאה אותי להחלטה להקדיש מזמני ומנסיוני לתמיכה ועזרה לחולי לב.
גיל מלצר
גיל מלצר
בן 55. נשוי. אבא של עומר (8) ומיקה (6). תושב ת"א. בעברי עיתונאי בידיעות אחרונות. מחבר הספר ׳מלחמת יום כיפור-זמן אמת׳ וכן כתבתי מספר ביוגרפיות. נולדתי עם מום מולד (בעיה מסתמית). בגיל 30 עברתי אירוע מוחי ובעקבותיו נותחתי (לב פתוח) להחלפת המסתם הלקוי במסתם מכני (מתכתי). מאז, משך כבר 25 שנים, שנייה אחר שנייה, כל היום וכל הלילה, תקתוק של שעון בוקע מתוך גופי ולא הייתה לי כל ברירה אלא להתרגל אליו, בדיוק כפי שאנו רגילים לשמע את הלמות ליבנו. ב 2015 נותחתי שנית, הפעם לתיקון מפרצת שהתפתחה בעורק הראשי ללב. גם הפעם צץ לו אי שם במהלך הניתוח, אירוע מוחי שהפעם הותיר בי לצערי נכויות ביד וברגל ימין. ב 2019 ייסדתי את עמותת 'אגודת הלב הישראלי' במטרה להעניק תמיכה וסיוע לקהילת חולי הלב בישראל. אני שמח להעמיד את ניסיוני ואת הידע שצברתי במהלך 50 השנים בהן אני חולה לב, לטובת קהילת חולי הלב. מאחל בריאות לכולנו גיל מלצר https://www.israeli-heart.org
ורד שיראזי
ורד שיראזי
חולת לב מילדות, חולת פיברומיאלגיה ומושתלת לב כ4 שנים. מורה בנשמתי ועסוקה בלעשות טוב בעולם.