כמוניבני משפחה מטפליםרגע של הכרת תודה

רגע של הכרת תודה

14/03/18 16:58
1 תגובות
הטיפול באדם חולה עלול להיות תובעני מאוד. אבל בד בבד חוויה מעצימה, רוחנית ורגשית.

הטיפול מביא עמו קרבה אינטנסיביים ואינטימיות הולכת ומתחזקת עם בן המשפחה החולה.
הוא מעניק לכם הזדמנות לגלות את עצמותיכם כמטפלים, בהתמודדות עם משבים, את הסבלנות שלכם, את היכולת שלכם לענות לצרכים ולפתור בעיות את הכרת התודה וההערכה של החולה. הידיעה שזקוקים לכם והסיפוק הנובע מכך שאתם הופכים את האדם שאתם אוהבים למאושר יותר ומעניקים לו תחושת ביטחון ונינוחות מעשירים את נפשכם, מרחיבים את הלב.

הטיפול בחולה כרוך במחיר פיזי ורגשי ולצד זאת, מחקרים מראים שעזרה זו עשויה לחזק את כישורי ההתמודדות שלכם, לספק תחושת שביעות רצון ואפילו לחזק את יכולתכם להימנע ממחלות או להחלים.
בזמנים כאלו אנשים רבים מוצאים נחמה, סיפוק וכוח מחודש בטוב שהתברך בו בקשר הזוגי או בלכידות המשפחתית. כמו כן, השינוי בדפוסי הזמן שבני המשפחה מבלים יחד יכול לאפשר הרחבת תחומי עניין, ואלה בתורם מעניקים משמעות לחיים והנאה מהדברים הקטנים והפשוטים ביותר.
תמיכה, הפוגה וקבלת פרספקטיבה יסייעו לכם להפוך את המסע שלכם למסע של עומק, של צמיחה ושל משמעות. ייתכן שתגלו בתוככם כוחות ותושייה שלא ידעתם שקיימים בכם. כוחות אלו יוצרים תחושת העצמה ויסייעו לכם בהתמודדות עם המחלה על כל שלביה.
רגע של הכרת תודה

1 תגובות

נעם99
14/03/18 17:48
ממש מתחברת לזה. כבר תקופה שאני מתרגלת רגע של הכרת תודה. קבעתי לעצמי זמן במהלך היום, אחרת מי בכלל זוכר, ואני רושמת לעצמי את כול הטוב שהיה לי במהלכו. שיש לי. רגעים של קרבה, מבט יפה בטבע, חיוך, תקוות, או...
ממש מתחברת לזה. כבר תקופה שאני מתרגלת רגע של הכרת תודה. קבעתי לעצמי זמן במהלך היום, אחרת מי בכלל זוכר, ואני רושמת לעצמי את כול הטוב שהיה לי במהלכו. שיש לי. רגעים של קרבה, מבט יפה בטבע, חיוך, תקוות, אוכל טעים.
אני עושה את זה בדרך כלל בסוף היום, כשאני עייפה והכול נראה קודר יותר, זה מעודד אותי. ולפעמים גם בבוקר להתחיל את היום יותר טוב.

מנהלי קהילה

ורד עזריאלי
ורד עזריאלי
עובדת סוציאלית קלינית ופסיכותרפיסטית. בעלת ניסיון רב בתחום האונקולוגיה ובריאות הנפש. כיום עובדת כפסיכותרפיסטית בעמותת "בית חם".קליניקה פרטית בירושלים.
לנה קורץ
לנה קורץ
מטפלת ויועצת במיניות, יועצת מיניות באגודה למלחמה בסרטן. מלמדת בחוג ללימודי המשך של עבודה סוציאלית, בקורס טיפול מיני כללי ובקורס טיפול מיני לאנשים עם צרכים מיוחדים, אוניברסיטת בר אילן ואוניברסיטת חיפה. בוגרת אוניברסיטת תל אביב: B.A בסיעוד. בוגרת אוניברסיטת חיפה: MA בבריאות נפש קהילתית. בוגרת קורס לטיפול מיני באוניברסיטת בר אילן. התמחות בטיפול מיני במרפאה לטיפול מיני, בית חולים "מאיר" כפר סבא. לינק לאתר שלי http://www.lenak.co.il/
שלומית שדמון-אזרד
שלומית שדמון-אזרד
אנתרופולוגית רפואית פעילה בארגון הישראלי לבני משפחה מטפלים בישראל CareGivers Israel שותפה לכתיבת מחקר (מאיירס-ג'וינט-ברוקדייל) על בני משפחה מטפלים בדמנציה בארץ ובעולם בעלת ידע מניסיון כבת משפחה מטפלת- Caregiver

מובילי קהילה

רם בלס
רם בלס
יו"ר מתנדב בעמותת ענבר למחלות ראומטיות, אוטואימוניות ודלקתיות. מטפל כבר למעלה מ-20 שנה באישתי ומתמודדים יחד עם ראומטיק ארטריטיס (RA).