כמוניבעיות גדילההורמון גדילה

הורמון גדילה

27/03/18 11:44
2 תגובות
שלום,
בני בן 13.5 מתחת לאחוזון 3. עשינו טסט קלונידין ונמצא כי מאגרי הורמון הגדילה שלו תקינים ומלאים. גיל עצמות עפ"י צילום כף יד הוא 9-10.
כמובן שנושא הגובה מפריע לבני והוא רוצה לגבוה כמה שיותר מהר.
הרופאה אמרה כי לקיחת הורמון הגדילה היא כרגע לשיקולנו וניתן לקבל אישור. האם מומלץ לתת לו הורמון גדילה למרות שכביכול הכל תקין.
הגובה שלי 1.62 ושל בעלי 1.83 .
תודה

2 תגובות

דר-שרי-קרפל-וולסקי
מומחה כמוני
בוגרת הפקולטה לרפואה באוניברסיטת בן גוריון בנגב. מומחית ברפואת ילדים , התמחות ברפואת ילדים בבית חולים לילדים שניידר. מתמחה בהתמחות על באנדוקרינולוגיה וסכרת ילדים בבית חולים שניידר.
16/04/18 15:59
שלום רב, לפי מה שמתארת ניתנתה לכם אפשרות לטיפול , ולכן אני מניחה שמדובר בקומה נמוכה אדיופטית . הנתונים שנתת לגבי בניך אינם מלאים- כמו מה סטיית התקן ( SDS) של הגובה- כלומר- " כמה מתחת " לאחוזון 3 בנך,...
שלום רב, לפי מה שמתארת ניתנתה לכם אפשרות לטיפול , ולכן אני מניחה שמדובר בקומה נמוכה אדיופטית .
הנתונים שנתת לגבי בניך אינם מלאים- כמו מה סטיית התקן ( SDS) של הגובה- כלומר- " כמה מתחת " לאחוזון 3 בנך, מה הצפי גבוה סופי שלו על פי גיל העצמות .
אני מציעה לפנות לרופא אנדו ילדים מטפל שיפרוס בפניך את ה"בעד" ו"נגד" טיפול זה.
אז תוכלו לקבל החלטה מושכלת- ברור לך שמדבר בהחלטה אישית לפי אופי הילד ומתואמת אליו

שרה1231
25/05/18 21:53
בני בן 12 גם גן באחוזון 3. מאגרי ההורמון תקינים ולא מאשרים לנו הורמון גדילה..כיצד אתם קיבלתם אישור ומה זו קומה נמוכה אדיופטית?

מנהלי קהילה

פרופ' משה פיליפ
פרופ' משה פיליפ
פרופ' משה פיליפבוגר בית הספר לרפואה באוניברסיטת בן-גוריון בנגב, התמחות ברפואת ילדים בסורוקה ותת התמחות באנדוקרינולוגית ילדים באוניברסיטת מרילנד שבבולטימור ארה"ב. פרופ' פיליפ מנהל את המכון לאנדוקרינולוגיה וסוכרת במרכז שניידר לרפואת ילדים בישראל מאז 1997. בנוסף, משמש פרופ' פיליפ כסגן דקאן למחקר ופיתוח בפקולטה לרפואה על שם סאקלר באוניברסיטת ת"א.
דר שרי קרפל וולסקי
דר שרי קרפל וולסקי
בוגרת הפקולטה לרפואה באוניברסיטת בן גוריון בנגב. מומחית ברפואת ילדים , התמחות ברפואת ילדים בבית חולים לילדים שניידר. מתמחה בהתמחות על באנדוקרינולוגיה וסכרת ילדים בבית חולים שניידר.
בת אל גולדשטיין
בת אל גולדשטיין
שמי בת אל, סיימתי את לימודי התזונה באוניברסיטת אריאל בשנת 2013. עובדת במרפאה לאנדוקרינולוגיה במרכז שניידר לרפואת ילדים ובקליניקה פרטית באורנית. וכן, לומדת תואר שני ועובדת באוניברסיטת חיפה בחוג לתזונה והתנהגות. בעלת ניסיון רב בתהאמת טיפול תזונתי לילדים, בהתאם לצורכיהם והעדפותיהם של הילד ומשפחתו.
רותם דיאמנט
רותם דיאמנט
אחות אחראית מרפאה אנדוקרינית. אחות מוסמכת 25 שנים, בעלת תואר שני בסיעוד מאוניברסיטת חיפה. בוגרת קורס טיפול נמרץ ילדים.
שיר קליר הרפז
שיר קליר הרפז
פסיכולוגית בהתמחות שיקומית במכון אנדוקרינולוגיה וסוכרת, ביה"ח שניידר. בןגרת תואר שני בנוירופסיכולוגיה שיקומית מהמכללה האקדמית תל אביב יפו.
תודתנו לחברת פייזר על תרומה בלתי תלויה לסיוע בהקמת הקהילה. יובהר כי אין בתרומה זו כדי להשפיע על הפעילות או התוכן המוצגים בקהילה.