כמוניהשמנהG6pd והנטיה להשמנה

G6pd והנטיה להשמנה

05/06/18 0:35
3 תגובות
האם ישנו קשר בין מחסור באנזים והנטיה להשמנה?
האם ניתן להגיע לאחוזי שומן נמוכים עם חוסר באנזים זה?

3 תגובות

ד-ר-גניה-אהרון-חננאל
מומחה כמוני
סיימתי לימודי רפואה ודוקטורט (PhD) בביוכימיה, מטבוליזם ואנדוקרינולוגיה באוניברסיטה העברית בית החולים הדסה עין כרם. בחודשים אלה מסיימת התמחות ברפואה פנימית בבית החולים איכילוב, תל אביב. עובדת כרופאת סוכרת ומטפלת בהשמנה במרכז DMC בתל אביב. לקראת תת התמחות באנדוקרינולוגיה.
05/06/18 12:01
הי, מחקרים בתאים ובעלי חיים הראו שדוקא חסר באנזים ה G6PD קשור בירידה בסטרס אוקסידטיבי ( חימצוני) וירידה בחלבוני דלקת המופרשים מרקמת השומן וגורמים בין השאר לתנגודת לאינסולין וסוכרת מסוג 2. למיטב ידיעת...
הי, מחקרים בתאים ובעלי חיים הראו שדוקא חסר באנזים ה G6PD קשור בירידה בסטרס אוקסידטיבי ( חימצוני) וירידה בחלבוני דלקת המופרשים מרקמת השומן וגורמים בין השאר לתנגודת לאינסולין וסוכרת מסוג 2. למיטב ידיעתי, לא נעשו מחקרים כאלה בבני אדם לכן אין לנו תשובה חד משמעית לשאלה זו.
מרים-שפיגלמן
10/06/18 0:29
הי, לא מצאתי מחקרים שעונים על השאלה.
מה מקור השאלה?
1Anonimus
14/06/18 13:48
הסיבה לשאלה היא כי אני ספורטאי המתעסק בפיתוח גוף ושמתי לב שקשה לי מאד לחטב את הגוף, תחילה חשבתי שאולי זה פסיכולוגי ובדיקות דם לא מראות בעיה מיוחדת לכן אם אני שומר על תפריט מאוזן שומר על אימונים אני לא...
הסיבה לשאלה היא כי אני ספורטאי המתעסק בפיתוח גוף ושמתי לב שקשה לי מאד לחטב את הגוף, תחילה חשבתי שאולי זה פסיכולוגי ובדיקות דם לא מראות בעיה מיוחדת לכן אם אני שומר על תפריט מאוזן שומר על אימונים אני לא מבין למה הגוף שלי לא מגיב לתהליך, פה נוצרה השאלה כיוון שאני מאמין שיש קשר בין הרגישות לאינסולין ולבין g6pd אך הדבר לא מגובה במידע חקור לכן העלתי את השאילתה כאן...

מנהלי קהילה

ד
ד"ר גניה אהרון-חננאל
סיימתי לימודי רפואה ודוקטורט (PhD) בביוכימיה, מטבוליזם ואנדוקרינולוגיה באוניברסיטה העברית בית החולים הדסה עין כרם. בחודשים אלה מסיימת התמחות ברפואה פנימית בבית החולים איכילוב, תל אביב. עובדת כרופאת סוכרת ומטפלת בהשמנה במרכז DMC בתל אביב. לקראת תת התמחות באנדוקרינולוגיה.
שירי נקש
שירי נקש
אני דיאטנית קלינית בעלת קליניקה בפתח תקווה. בוגרת תואר ראשון בתזונה קלינית (B.Sc) בפקולטה לחקלאות, מהאוניברסיטה העברית. בוגרת סטאז' בבית חולים וולפסון ובעלת רישיון עבודה מטעם משרד הבריאות. מלווה, תומכת, מנחה ומטפלת באנשים (גברים, נשים וילדים) אשר רוצים לעשות שינוי בדרך האכילה שלהם, כל אחד ומטרתו - ירידה ,שמירה ועלייה במשקל. תזונה זהו תחום דינמי מאוד ומתעדכן כל הזמן. במסגרת מחויבותי למטופליי, אני מעורה ומתעדכנת בספרות המקצועית העדכנית ביותר ובמחקרים חדשים מהארץ והעולם. בחיי האישיים אני מיישמת את התורה עליה אני ממליצה למטופליי: מנהלת אורח חיים ספורטיבי עם הרגלי אכילה מאוזנים שהפכו לשגרת חיי וחיי משפחתי. הניסיון הרב אותו צברתי במהלך השנים בעולם העיסקי כמנהלת בכירה, תורמים לי רבות בעיסוקי כדיאטנית בהנעת אנשים להשגת מטרותיהם וביכולתם להשיג תוצאות מיטביות. כל אלו הופכים אותי לדיאטנית יותר טובה ולמטפלת מקצועית ומנוסה. יחד עם המטופלים אנחנו יוצאים למסע שבו הם מאמצים הרגלים נכונים ובריאים בקלות רבה ובהנאה גדולה, תוך השגת המטרות האישיות וקבלת תוצאות וחשוב מכך- שמירה עליהן.
יפעת אלנקרי
יפעת אלנקרי
נעים מאוד, שמי יפעת אלנקרי דיאטנית קלינית בעלת תואר בתזונה B.SC מטעם אוניברסיטת אריאל ובעלת תואר B.A במדעי ההתנהגות. נשואה ואמא ל3 בנות. עובדת נכון להיום כדיאטנית כללית וילדים בקופ"ח לאומית, מקבלת בקליניקה פרטית בגינות שומרון אכילה רגשית והפרעות אכילה על כל גווניהן. בנוסף מתרגלת באוניברסיטת אריאל בחוג למדעי התזונה ודיאטנית בפרוייקט אורח חיים בריא מטעם משרד החינוך.
שרון לוטן פסיכולוגית
שרון לוטן פסיכולוגית
פסיכולוגית רפואית מומחית. בעלת ניסיון רב בעבודה עם מבוגרים המתמודדים עם השמנה, לפני ואחרי ניתוח בריאטרי, במסגרת טיפול פרטני או קבוצתי. בנוסף מטפלת במבוגרים ובני נוער המתמודדים עם מצבים רפואיים שונים במטרה לקדם את בריאותם הגופנית ורווחתם הנפשית. עובדת במסגרת ציבורית ובקליניקה פרטית.

מובילי קהילה

razm121
razm121
עברתי ניתוח מעקף קיבה לפני כשבע שנים .הדרך הניתוחית שלי, הייתה רצופה בעליות רבות ומורדותמהם למדתי רבות על סוגיי  הניתוחים הבריאטרים ועל המעקף בפרט.מזמין אותכם, להצטרף יחד למסע ולדרך אשר אתם עושים בקבוצה לניתוחים בריאטרים.רק יחד נגיע למטרה אשר הצבנו לעצמנו.  
Ruths
Ruths
סובלת מדלקת מפרקים שיגרונית וניוונית, ומחפשת להחליף מידע בנושא