כמוניבעיות גדילהאחוזון שלילי - גיל שנתיים +

אחוזון שלילי - גיל שנתיים +

22/07/18 18:08
1 תגובות
שלום רב,
בני בן שנתיים ו9 חודשיים( יליד אוקטובר).
גובהו 86 ס"מ, נמצא באחוזון חיובי מבחינת משקל.
ובאחוזון שלילי בגובה - כרגע מינוס 3 לערך.
גבוהי 172 ואישתי 154 .

ב4 חודשים האחרונים גבה ב1 ס"מ בלבד.

היינו אצל מספר רופאי אנדרוקרינולוג, כולם אמרו שיש לחכות עם התערבות .\

אין בעיות אכילה , לא אכלן גדול, אוהב מאוד מתוק....כמו כל הילדים.
לנו לא נשמע לי הגיוני. אולי צריך לקחת ברזל או איזה תוסף .
מה ניתן לעשות בכל זאת?

תודה רבה

1 תגובות

דר-שרי-קרפל-וולסקי
מומחה כמוני
בוגרת הפקולטה לרפואה באוניברסיטת בן גוריון בנגב. מומחית ברפואת ילדים , התמחות ברפואת ילדים בבית חולים לילדים שניידר. מתמחה בהתמחות על באנדוקרינולוגיה וסכרת ילדים בבית חולים שניידר.
31/07/18 14:11
שלום רב, אני מניחה שאתם נמצאים במעקב רופא ילדים, אשר יכול לקחת בידקות כלליות ולמחלות כרוניות כגון צליאק ,וזה יכול לענות על השאלה לגבי חסרים תזונתיים. בנך, צעיר בגיל, וחסרי נתונים לגבי שאלתך האם יש צו...
שלום רב, אני מניחה שאתם נמצאים במעקב רופא ילדים, אשר יכול לקחת בידקות כלליות ולמחלות כרוניות כגון צליאק ,וזה יכול לענות על השאלה לגבי חסרים תזונתיים.
בנך, צעיר בגיל, וחסרי נתונים לגבי שאלתך האם יש צורך בהתערבות כמו גיל עצמות עדכני, אחזוני גדילה, קצב גדילה, משקל לידה ביחס לשבוע וכו'.
נכון יהיה בעיניי להמשיך מעקב אנדוקריני, ורופא ילדים מטפל והשלים בדיקות כלליות , להמשיך לפני הנחיות שלהם

מנהלי קהילה

פרופ' משה פיליפ
פרופ' משה פיליפ
פרופ' משה פיליפבוגר בית הספר לרפואה באוניברסיטת בן-גוריון בנגב, התמחות ברפואת ילדים בסורוקה ותת התמחות באנדוקרינולוגית ילדים באוניברסיטת מרילנד שבבולטימור ארה"ב. פרופ' פיליפ מנהל את המכון לאנדוקרינולוגיה וסוכרת במרכז שניידר לרפואת ילדים בישראל מאז 1997. בנוסף, משמש פרופ' פיליפ כסגן דקאן למחקר ופיתוח בפקולטה לרפואה על שם סאקלר באוניברסיטת ת"א.
דר שרי קרפל וולסקי
דר שרי קרפל וולסקי
בוגרת הפקולטה לרפואה באוניברסיטת בן גוריון בנגב. מומחית ברפואת ילדים , התמחות ברפואת ילדים בבית חולים לילדים שניידר. מתמחה בהתמחות על באנדוקרינולוגיה וסכרת ילדים בבית חולים שניידר.
בת אל גולדשטיין
בת אל גולדשטיין
שמי בת אל, סיימתי את לימודי התזונה באוניברסיטת אריאל בשנת 2013. עובדת במרפאה לאנדוקרינולוגיה במרכז שניידר לרפואת ילדים ובקליניקה פרטית באורנית. וכן, לומדת תואר שני ועובדת באוניברסיטת חיפה בחוג לתזונה והתנהגות. בעלת ניסיון רב בתהאמת טיפול תזונתי לילדים, בהתאם לצורכיהם והעדפותיהם של הילד ומשפחתו.
רותם דיאמנט
רותם דיאמנט
אחות אחראית מרפאה אנדוקרינית. אחות מוסמכת 25 שנים, בעלת תואר שני בסיעוד מאוניברסיטת חיפה. בוגרת קורס טיפול נמרץ ילדים.
שיר קליר הרפז
שיר קליר הרפז
פסיכולוגית בהתמחות שיקומית במכון אנדוקרינולוגיה וסוכרת, ביה"ח שניידר. בןגרת תואר שני בנוירופסיכולוגיה שיקומית מהמכללה האקדמית תל אביב יפו.
תודתנו לחברת פייזר על תרומה בלתי תלויה לסיוע בהקמת הקהילה. יובהר כי אין בתרומה זו כדי להשפיע על הפעילות או התוכן המוצגים בקהילה.