כמוניקהילת סכיזופרניההיי קוראים לי טל ויש לי סכיזרופניה מסוג בלתי מאורגנת

היי קוראים לי טל ויש לי סכיזרופניה מסוג בלתי מאורגנת

24/07/18 17:37
3 תגובות
רציתי לשאול האם יש דרך לאנשים עם סכיזופרניה לא ארגונית להשליט טיפה יותר סדר בחיים שלהם? איזשהו שיטה לזכור דברים ולהצליח להתנהל? כי די קשה לי לשלוט בסדר ובארגון ודי נמאס לי מזה

3 תגובות

צל-לילה
27/11/18 0:35
בבקשה הנה קישור למידע על המחלה, אני מקווה שתמצאי בו קצת יותר מידע ואנשים אחרים פה יוכלו לקרוא על סוג זה של סכיזופרניה. לא יודע, לי הרופאים לא הגדירו לי את סוג הסכיזופרניה שלי, אני כבר רואה אותה לבד ות...
בבקשה הנה קישור למידע על המחלה, אני מקווה שתמצאי בו קצת יותר מידע ואנשים אחרים פה יוכלו לקרוא על סוג זה של סכיזופרניה. לא יודע, לי הרופאים לא הגדירו לי את סוג הסכיזופרניה שלי, אני כבר רואה אותה לבד ותזהרי מסטיגמות והגדרות שלא באמת בהכרח מתאימות לכולם ולפעמים אפילו לרובם.

בברכה,
צל לילה
צל-לילה
05/12/18 1:03
סכיזופרניה בלתי מאורגנת - מאתר Infomed: "סכיזופרניה הבפרנית, המוכרת גם כסכיזופרניה לא מאורגנת, היא אחת מתתי הסוגים של מחלת הסכיזופרניה. זוהי מחלה המשתייכת לקבוצת הפרעות שנקראת קבוצת הפרעות פסיכוטיות. ...
סכיזופרניה בלתי מאורגנת - מאתר Infomed:
"סכיזופרניה הבפרנית, המוכרת גם כסכיזופרניה לא מאורגנת, היא אחת מתתי הסוגים של מחלת הסכיזופרניה. זוהי מחלה המשתייכת לקבוצת הפרעות שנקראת קבוצת הפרעות פסיכוטיות. ארבעה תתי הסוגים הנוספים הם: סכיזופרניה פרנואידית, סכיזופרניה רזידואלית, סכיזופרניה קאטטונית וסכיזופרניה בלתי מובחנת.

סכיזופרניה הבפרנית מתאפיינת בסימפטומים רבים המשויכים למחלת הסכיזופרניה, סימפטומים חיוביים וגם סימפטומים שליליים. כחלק מהמחלה, ניתן לראות פגיעה חמורה בהיבטים רגשיים וקוגניטיביים. מבחינה רגשית, ישנה תנודתיות קיצונית בין מתח ותנועתיות יתר, לבין השטחה רגשית. הרגש המתעורר אינו תואם את תכני החשיבה, כך שעשויים להופיע למשל צחקוקים, או פרצי צחוק סוערים, בלי שום סיבה ניכרת לעין. מבחינה קוגניטיבית, מופיעים מצבים של הלוצינציה, מחשבות ביזאריות, התנהגות לא מאורגנת, קיטועים במהלך החשיבה ותלונות סומטיות. סימפטום מרכזי נוסף של סכיזופרניה הבפרנית הוא נסיגה חברתית חמורה, הגורמת לכך שכמעט ולא מקיימים תקשורת עם העולם החיצון. הלוקים בסכיזופרניה הבפרנית נראים פעמים רבות מלאי שביעות רצון, והתנהגותם נתפסת כאווילית.

מהלך המחלה מתחיל ברוב המקרים בהתקף פסיכוטי ראשון, שבו מופיעים סימפטומים חיוביים, כגון פעלתנות רבה ללא מטרה, המלווה גם בהתפתחות מהירה של סימפטומים שליליים כולל פאסיביות וחוסר מוטיבציה.

המחלה היא מחלה כרונית, כך שברוב המקרים יופיעו גם התקפים פסיכוטיים נוספים, המלווים בנסיגה תפקודית. סוג זה של סכיזופרניה מתפרץ ברוב המקרים במהלך שנות העשרה או בתחילת שנות העשרים, ונפוץ יותר בקרב אנשים הסובלים מהפרעות אישיות, הנוטים לביישנות והסתגרות. "

ובתגובה הבאה, אנסה לענות על השאלה שלך על סידור והתארגנות, יש לי יכולת אירגונית טובה, תודות לתפקיד שלי בצבא ומשחקי אסטרטגיה במחשב והצורך לנהל חיים שאני רוצה שיהיו בהם לפעמים הספק גבוה ככל האפשר.

בברכה,
צל לילה
ואני מקווה שאת עוד פה, לא ראיתי אותך רושמת משהו מאז הפוסט הזה. רשום באיבחון שלך שאת אמורה להתחיל את המחלה ממצב של ביישנות. ביישנות אגב זה פשוט שאת קולטת יותר מדי מהסביבה וזה מציף אותך, לתוך זה אבל יכולים להתפתח גם חוסר ביטחון עצמי, פוביה חברתית, הרגשת חוסר נוחות במצבים חברתיים או בריחה מהם, דימוי גוף נמוך וכן הלאה, זה סוג של קומפלקס עם הרבה מושגים.
צל-לילה
05/12/18 1:11
אוקיי, לאחר שעניתי לעצמי ולכל מי שעובר בפוסט ורואה את הכותרת ולא יודע מה זה בדיוק בפסיכולוגיה. אענה לך על שיטות לאירגון ועל סדר: ראשית, אין שום דבר מיוחד בשיטות אירגון וסדר לבעלי סכיזופרניה ולא חשוב ...
אוקיי, לאחר שעניתי לעצמי ולכל מי שעובר בפוסט ורואה את הכותרת ולא יודע מה זה בדיוק בפסיכולוגיה. אענה לך על שיטות לאירגון ועל סדר:

ראשית, אין שום דבר מיוחד בשיטות אירגון וסדר לבעלי סכיזופרניה ולא חשוב מאיזה סוג, הגורם פה לא משנה, את רוצה לטפל בסיפטומים הפעם. אני אתן לך אז טיפים שעוזרים לי להגיע לסדר ואירגון יחסית גבוהים:

*רשימות* - בעיקר רשימה מסודרת למשל של מטרות, רשימות של מידע חיוני כמו שעות פתיחה וטלפונים.
*קלסרים* - או כל דבר אחר שאפשר לשים בו בצורה מסודרת רשימות, מסמכים שונים וכן הלאה. באופן כללי, להרבה אנשים נורמלים בוגרים יש מערכת תיוק שבה הם מסדרים חשבונות, קבלות, תעודות אחריות, וכל מיני מסמכים שונים במאורגן. ומדי פעם עוברים על הקלסרים וזורקים את מה שכבר לא מעודכן.
*פתקים מודבקים בסלוטייפ לארון או לקיר, או ממוסמרים ללוח שעם* מיועדים לכל מיני משימות שיש לעשות, אפשר להוסיף לפתק את כל המידע הרלוונטי ועידכונים והערות כמו דחיפות וחשיבות.

בנוסף, אני אלמד אותך משהו עכשיו שנקרא "סדר עדיפויות" והוא שימושי לכל אדם, סכיזופרני או בריא:
תזכרי 3 מילים: חשיבות , דחיפות, דרישות משאבים (נמוכות).
לפי 3 השיקולים האלה, את אמורה לסדר בסדר מסוים את המשימות והדברים החשובים בחייך.

ויש בטח עוד טיפים, תנסי בגוגל "שיפור הזיכרון" "להיות מאורגן" כל מיני דברים כאלה, באמת שאין לי רעיון לגבי מילות המפתח המדויקות שצריך לנושא.

מקווה שעזרתי לך או לאחרים שקוראים ושאת עוד פה ושתצטרפי אלינו עם שמחת החיים הסכיזופרנית שלך לתגובות.
בברכה,
צל לילה.

מנהלי הקבוצה